Turniej fenomenalnie rozpoczął się dla Virtus.pro. Polacy w drugim meczu pokonali Fnatic 16-11 i pewnie zmierzają ku wyjściu z grupy. Oprócz nich świetną formą wykazały się drużyny Gambit oraz BIG, które nie były stawiane w gronie faworytów. SK Gaming, które jest głównym kandydatem do wygrania turnieju w Krakowie bez problemu poradziło sobie z Astralis i również pewnie zmierza do ćwierćfinałów.

Dzisiaj będziemy mogli obejrzeć następujące spotkania:

  • 11:00 Vega Squadron VS PENTA – obydwie drużyny mają na koncie po dwie porażki. Drużyna, która wyjdzie zwycięsko z tego spotkania, będzie grać dalej. Faworytem jest tutaj PENTA, która przegrała swoje mecze, lecz zaprezentowała dobry poziom. Vega Squadron 30% – 70% PENTA wg REDactionPC. 

600px-Vega_Squadron_2016600px-PENTA_Sports-logo-notext

  • 12:30 FlipSid3 VS FaZe – kolejne spotkanie drużyn postawionych pod ścianą. Z jednej strony FlipSid3, które nie podjęło poważniejszej próby, niż dwanaście ugranych rund. Z drugiej FaZe, które było stawiane w gronie faworytów tego turnieju. Najlepszy jak dotąd mecz rozegrali przeciwko mousesports, kiedy dotrzymali do dogrywki, lecz w dogrywce już nic nie zdołali zrobić. Mecz o wszystko dla tych drużyn. FlipSid3 25% – 75% FaZe wg REDactionPC.

600px-Flipsid3_TacticsFaZe_Clan

  • 14:00 mousesports VS North – tym razem starcie drużyn, które ani nie są pod ścianą, ani nie mają komfortowej sytuacji. Mousesports swoją pierwszą wygraną świętowało po spotkaniu z FaZe, czyli jednym z faworytów, który teraz jest w trudnej sytuacji. North natomiast, wygrało z PENTA, które nie zachwyca w tych rozgrywkach. Będzie to zapewne wyrównany mecz. Mouseposrts 55% – 45% North wg REDactionPC.

600px-Mousesports_newNorth_-_logo

  • 15:30 Natus Vincere VS Immortals – następne spotkanie, powinno przynieść tyle samo emocji, co je poprzedzające. Natus Vincere jedyną wygraną zaliczyli w starciu z FlipSid3. Dobry mecz po stronie antyterrorystów zagrali także przeciwko G2, lecz po stronie terrorystów całkowicie odpuścili. Immortals natomiast z Vega Squadron, lecz zagrali bardzo dobre spotkanie przeciwko Astralis. NaVi 60% – 40% Immortals wg REDactionPC.

logo_navi600px-Immortals_org

  • 17:00 G2 VS Cloud9 – siłą G2 na tym turnieju jest strona antyterrorystów. Po przeciwnej wygrywają znacznie mniej. Już raz zwyciężyli przeciw Cloud9, w kwalifikacjach do fazy grupowej. Cloud9 gra dobry turniej. Fakt, przegrali jeden mecz, ale BIG zaskakuje cały czas. G2 natomiast mocno przegrało z Gambit. Mecz na pewno będzie zacięty do ostatniej rundy. G2 55% – 45% Cloud9 wg REDactionPC.

g274783.1449620195

  • 18:30 fnatic VS Astralis – fnatic przegrało wczoraj swój mecz przeciwko Virtus.pro. Nie było mowy o kontroli meczu, kiedy grali po stronie terrorystów. Dopiero po przeciwnej barykadzie, zaczęli się odgryzać, lecz to i tak mało dało. Astralis także przegrało swój wczorajszy mecz przeciwko SK. Podobna sytuacja, jak z fnatic. Obydwie drużyny mają szansę, lecz Astralis ma ich troszkę więcej. Fnatic 40% – 60% Astralis wg REDactionPC.

fnaticAstralis_logo

  • 20:00 Gambit VS Virtus.pro – Virtus.pro po dwóch wygranych (16:2 z Vega; 16-11 z Fnatic) pewnie zmierza ku wyjściu z grupy. Na Polaków czeka Gambit, która bardzo pewnie wygrała swoje dwa mecze (16-10 z mouseposrts, 16-6 z G2). Będzie to bardzo zawzięte spotkanie. Żadna z drużyn nie była stawiana w gronie faworytów do wygrania PGL Major. Zawodnikami na których warto zwrócić uwagę w drużynie Virtus.pro są pasha oraz byali. Obydwaj zdobyli we wczorajszym spotkaniu z Fnatic 25 fragów, dając tym samym zwycięstwo swojej drużynie. Zawodnicy Virtus.pro z pewnością będą musieli uważać na gwiazdę drużyny Gambit – AdreN’a, który na tym turnieju zdobył łącznie 48 fragów. Gambit 35% – 65% Virtus.pro wg REDactionPC.

gambitvirtus_logo

  • 21:30 SK VS BIG – mecz giganta, jakim jest SK, z ciągle zaskakującym BIG, na pewno będzie ciekawie. SK, jako faworyt do wygrania całego Majora, ma o wiele większe szanse, lecz kto wie, być może BIG znów zaskoczy, tak, jak to robi or początku rozgrywek. Mamy nadzieję, na bardzo emocjonujące spotkanie lecz procenty wyglądają tak – BIG 15% – 85% SK.

4592BIG_-_logo

 

Wszystkie spotkania będą transmitowane na https://www.twitch.tv/pgl

Wszystkie spotkania możecie również śledzić, bez podglądu wideo na https://www.hltv.org/

 

I tak się prezentuje dzisiejszy dzionek. Zapowiada się ciekawie i nerwowo. Miejmy nadzieję, że nie wystąpią już żadne problemy techniczne. Oczekujcie także na najlepsze momenty z wczorajszych spotkań, które pojawią się dziś na naszym kanale YT. Proszę Was także o aktywność, zarówno na YT jak i FB oraz tutaj, na stronie www. Miłego dnia. Cya !