Dzień za dniem mija, a trzeci dzień grupowej fazy Majora zmierza ku końcowi. FaZe i Vega Squadron żegnają się z turniejem. Pozostałe drużyny walczą jeszcze o wyjście z grupy. BIG, SK, Gambit i Virtus.pro – dwie z tych drużyn już dzisiaj zapewnią sobie wyjście z grupy. W bardzo dobrej sytuacji znajdują się także Immortals, North i G2, a dołączy do nich zwycięzca spotkania fnatic VS Astralis.

 

Tak więc podsumujmy dzisiejsze mecze:

  • Vega Squadron 14:16 PENTA – mecz o wszystko, dla obydwu drużyn, rozegrał się na mapie Mirage. Lepszą okazała się PENTA. Pierwsza część spotkania nie wskazywała na to, że PENTA może wygrać to spotkanie. Połowa zakończyła się wynikiem 11:4 dla Vega Squadron, którzy grali po stronie antyterrorystów. W trakcie drugiej połowy, PENTA zrobiła comeback i wygrała spotkanie 16:14, wychodząc z grobu. Najlepszym zawodnikiem pod względem KD okazał się innocent, który dotychczas nie zachwycał skutecznością. 

600px-PENTA_Sports-logo-notext

  • FlipSid3 16:10 FaZe – a więc jeden z faworytów tego turnieju, FaZe, zostaje wyeliminowane przez FlipSid3, które po stronie terrorystów kontrolowało mecz. FaZe po stronie antyterrorystów na mapie Mirage, nie zaprezentowało się dobrze. Po zmianie stron, spróbowali się podnieść, lecz ekipa FaZe nie dała rady i odpadła z turnieju. Najwyższym KD może pochwalić się NiKo.

600px-Flipsid3_Tactics

  • mousesports 15:19 North – spotkanie do końca wyrównane, lecz to North okazało się lepszą ekipą na mapie Cobblestone. Obydwie drużyny prezentowały wyrównany poziom, lecz w dogrywce North przejęło inicjatywę, wygrywając tym samym 19:15. Bardzo dobre widowisko zaserwowane przez tych zawodników. Najlepszym KD wykazał się cajunb, który w moich oczach, był także zawodnikiem meczu.

North_-_logo

  • Natus Vincere 10:16 Immortals -dzień 3 zmagań w Krakowie obfitował w wiele niespodzianek. Jedną z nich było zwycięstwo Immortals nad Natus Vincere. Brazylijczycy pewnie wygrali 16-10 i postawili duży krok w drodze do ćwierćfinałów. Tym samym stawiają Na’Vi w ciężkiej sytuacji. Jeszcze jedna porażka Ukraińców oznacza odpadnięcie z krakowskiego majora. Najwięcej fragów w meczu zdobył s1mple (Na’Vi, Ukraina), który pomimo wszelkich starań nie był w stanie dać swej drużynie upragnione zwycięstwo.

600px-Immortals_org

  • G2 19:17 Cloud9 – kolejny, bardzo wyrównany mecz. Obydwie drużyny zagrały na wysokim poziomie swoich umiejętności. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden, a okazała się nimi ekipa G2. Spotkanie odbyło się na mapie Cobblestone. Jak narazie, mecz dnia, zobaczymy, co pokaże reszta drużyn. Najwyższe KD uzyskał Stewie2K.

g2

  • fnatic 14:16 Astralis –Duńczycy, którzy byli faworytami, z problemami pokonali Szwedów, którzy wracają do dyspozycji sprzed kilku lat. Obydwie drużyny walczyły do końca. Astralis jest coraz bliżej obrony tytułu, a fnatic walczy o honor szwedzkiej sceny CS’a, która ostatnimi czasy osłabła.

Astralis_logo

  • Gambit 16:11 Virtus.pro – jednak to Gambit kwalifikuje się, jako pierwsza drużyna do ćwierćfinałów. Do wyniku 6:1 Virtus.pro kontrolowało mecz, lecz po 7 rundzie oddało inicjatywę w ręce Gambit, które wykorzystało sytuację i wygrało 16:11 na mapie Train. Bardzo dobry mecz w wykonaniu AdreN’a, który uzyskał także najwyższe KD.

 

  • SK 14:16 BIG – ten mecz jest największym zaskoczeniem, jak do tej pory, na tym Majorze. BIG po wyrównanym meczu wygrywa z SK 16:14 na mapie Inferno i wychodzi z grupy z bilansem 3-0. Obydwie drużyny grały zdecydowanie lepiej po stronie antyterrorystów. SK zakończyło połowę z wynikiem 10:5, natomiast BIG ugrało jedenaście rund po stronie antyterrorystów. Najlepsze KD, co nie powinno budzić większego zdziwienia, osiągnął coldzera.

 

Dzisiejszy dzień zafundował nam wiele emocjonujących i bardzo wyrównanych starć oraz wielką niespodziankę. Jako pierwsze odpadły Vega Squadron oraz FaZe, które było jednym z kandydatów na zwycięzce turnieju. Do tej pory grę w ćwierćfinałach zagwarantowało sobie Gambit, które wygrało z Virtus.pro. Sensacją, jest awans z bilansem 3-0 BIG, które pokonało po wyrównanym meczu SK na mapie Inferno ! Będzie to bardzo ciekawy Major.

 

Niestety, nie jestem przygotować wam moich highlights’ów, lecz większą ilość, niż jeden z meczu, możecie zobaczyć na https://www.hltv.org/ gdzie was odsyłam. Jak co artykuł, będzie aktualizacja po spotkaniu Gambit VS Virtus.pro oraz SK VS BIG. Cya !