Po kliknięciu na nazwę moda  przeniesiecie się na stronę nexusmods.com, z której możecie go pobrać i poznać opis twórców.

Mody dzielą się na dwie kategorie:

Kosmetyczne-

Zmieniają wygląd postaci, ulepszają tekstury lub poprawiają błędy.

1. Witcher 3 HD Reworked Project

Ta modyfikacja zmienia oryginalne tekstury dachów, ścian, kamieni i wielu innych aspektów otoczenia na bardziej dopracowane. Jeśli ktoś ma słaby komputer i myśli, że przez to będzie musiał zmienić detale na niższe, to jest w błędzie, ponieważ ten mod nie wpływa negatywnie na ilość generowanych klatek.

2. High Quality Faces

Jak sama nazwa wskazuje, ta modyfikacja poprawia wygląd twarzy prawie wszystkich (20% twarzy common NPC- wieśniacy itp. nie została zmieniona) postaci. Tak samo jak w pierwszym modzie, nie ma wpływu na FPS w grze.

vanilla.png

mod.png

3. Lore-friendly Silver Swords

Srebrne miecze w książkach Andrzeja Sapkowskiego były wielką rzadkością, przez to były bardzo wyjątkowe. W grze nie wyglądają one imponująco, lecz jak zwykły stalowy miecz. Ten mod właśnie to zmienia i dodaje unikatowości dla broni przeznaczonej na potwory.

srebrny miecz.jpg

4. Ultra Gore 2

Ten mod idealnie nada się dla ludzi, którzy uwielbiają rzeź i hektolitry krwi wypływające prosto z żył przeciwników. Daje nam większą szansę na poćwiartowanie wroga podczas walki i satysfakcjonującą ilość czerwonego płynu po odcięciu jakiejś części ciała oponenta.gore.jpg

5. Galloping In Cities-

Na pewno byliście zirytowani przez powolne poruszanie się po mieście. Główną przyczyną jest brak możliwości galopowania na naszej Płotce. Po zainstalowaniu tej modyfikacji wasze podróże przez Novigrad i Oxenfurt staną się łatwiejsze.

Ingerujące w rozgrywkę.

Mody te mogą wprowadzać nowe przedmioty, lokacje lub postacie do gry, zmienić, ułatwić lub utrudnić rozgrywkę.

1. Debug Console Enabler– 

Lista komend- <link>

Ten mod umożliwia korzystanie z konsoli, w której możemy robić różne rzeczy np. w dowolnym momencie grać jako Ciri,

ciri.png

stać się nieśmiertelnym, zmienić wygląd włosów lub brody, dodać sobie punkty życia i więcej obrażeń,

Zespawnować:

-Triss

triss.png

-Yennefer

yen.png

-Keirę

keiras.png

2. All Quest Objectives On Map

Jest to bardzo przydatny mod, ponieważ pokazuje wszystkie znaczniki questów, które mamy do zrobienia. Po jego instalacji zniknie problem chodzenia z jednego końca mapy na drugi tylko po to, żeby zrobić questa, którego mogliśmy rozpocząć będąc w drodze do np. tablicy ogłoszeń lub innego zadania.

aamapa.png

3. Allways Full Exp

Jest to bardzo pożyteczny mod, kiedy chcemy ukończyć grę na 100% (wykonać wszystkie zadania). Gdy poziom naszego Wiedźmina jest o wiele wyższy, niż przewidziany dla danej misji, to zwykle dostaniemy 1 punkt doświadczenia. Z modyfikacją sytuacja się zmienia i zawsze otrzymamy taką samą ilość doświadczenia, niezależnie od tego, który mamy poziom.

4. Better Trophies

Podczas wykonywania wiedźmińskiego zlecenia zawsze przyjdzie nam zabić potężnego potwora, za którego otrzymamy wartościowe przedmioty i trofeum. Nie zawsze jest ono użyteczne, choć dość ładnie wygląda. Z pomocą przychodzi ten mod, który dodaje nowe atrybuty, trofeom zdobytych trudem po tropieniu i walce z potworem.

Pełen spis trofeów- <link>

5. No Fall DMG-

Pewnie wiele razy zdarzyło się wam przez przypadek lub niezdarność Geralta spaść z urwiska i stracić kilka minut życia, bo zapomnieliście zapisać grę. Dzięki tej modyfikacji wasze życie stanie się łatwiejsze i nie będziecie musieli martwić się czy przez upadek umrzecie.

6. Over 9000 Weight Limit

Ile razy zdarzyło się wam przeciążyć Wiedźmina tymi wszystkimi zbrojami, mieczami lub runami? Raz? Dwa? Dziesięć? Pięćdziesiąt? Ten mod sprawi, że będziecie mogli bez problemu przenosić wszystkie skarby Skellige ze sobą.

7. Auto Loot

Po skończonej walce najlepiej jest zebrać zdobyte łupy z poległych przeciwników, ale zajmuje to strasznie dużo czasu, który możemy przeznaczyć na podziwianie pięknych widoków, które oferuje nam Skellige o zachodzie Słońca. Jak sama nazwa wskazuje, ta modyfikacja ułatwi nam podnoszenie przedmiotów z poległych oponentów.

8. Auto Apply Oils

Kolejny mod, oszczędzający kupę czasu, ponieważ sam nakłada na miecze oleje, dzięki którym szybciej poradzimy sobie z utopcami lub innymi kreaturami.

9. The Daily Monster Hunt-

Jeśli brakuje ci pieniędzy i nie skończyłeś wszystkich zadań, to ta modyfikacja jest stworzona dla ciebie. Umożliwia przyjmowanie codziennych zleceń na poszczególne potwory. Po ich zabiciu dostaniemy pewną sumę, która na pewno na się przyda.

11a.png

Używałem tych modyfikacji od połowy gry i muszę powiedzieć, że widać dużą różnicę w komforcie rozgrywki. Nie traciłem czasu na podnoszeniu ziół, nakładanie olei na ostrze, zaznaczaniu śledzenia zadań i robieniu questów od nowa po upadku. Z czystym sercem mogę polecić je wszystkie.