Przed nami rozpoczęcie fazy playoff, a konkretniej ćwierćfinałów PGL Major Kraków 2017. Czekają nas dzisiaj trzy z czterech meczów ćwierćfinałowych, a jutro ostatnie, czwarte. Zmierzy się w nich osiem drużyn, które będą walczyć o półfinały.

Czekają nas następujące spotkania:

  • (Piątek) 13:00 Gambit VS fnatic – pierwszy mecz fazy playoff, zapowiada się na sprawdzian dla fnatic. Szwedzi na tym turnieju grają dobrze, powoli wracając do formy z czasów swojej świetności. Gambit natomiast, jest tutaj faworytem, ze względu na wyjście, jako jedna z dwóch pierwszych drużyn z grupy. Mecz odbędzie się w systemie BO3 (best of 3). Bilans niedawnych spotkań tych drużyn, pokazuje jednak, że to fnatic ma przewagę. Niestety, lub stety, to tylko historia, która już była. AdreN, czyli młoda gwiazda Gambit, na pewno będzie dużym zagrożeniem dla Szwedów. Podsumowując, Gambit powinno wygrać to spotkanie, lecz fnatic nie odda im zwycięstwa łatwo. Gambit 60% – 40% fnatic wg REDactionPC.

gambitfnatic

  • (Piątek) 16:30 Astralis VS SK – mecz faworytów tego turnieju. Astralis nie prezentuje się do tej pory tak, jak można by po tej drużynie oczekiwać. SK natomiast, jak to SK, radzi sobie bardzo dobrze. Faworytem tego starcia, jest jak dla mnie SK, biorąc pod uwagę obecną dyspozycję obydwu drużyn. Już raz się mierzyli ze sobą na tej imprezie i to SK okazało się zdecydowanie lepsze. Kto wie, może to szansa na rehabilitację dla Astralis ? Zawodnikiem tutaj najlepszym, jest zdecydowanie coldzera, który osiągnął najwyższe KD ze wszystkich zawodników, w fazie grupowej, a wyniosło one +58. Astralis 30% – 70% SK wg REDactionPC.

Astralis_logo4592

  • (Piątek) 20:00 BIG VS Immortals – drużyna niemieckiej organizacji BIG, na tym turnieju zaskakuje. Immortals także rozgrywa dobry turniej. Mecz, w sytemie BO3, będzie poważnym sprawdzianem dla BIG, ponieważ, w fazie grupowej grali tylko jedną mapę, którą było inferno. Drużyny już raz, niedawno się spotkały i zwycięsko z tego starcia wyszło BIG. Miało to miejsce w kwalifikacjach do Majora. Faworytem dla mnie jest BIG, lecz Immortals to silna drużyna, która łatwo skóry nie odda. Zawodnikiem, który uzyskał najwyższe KD w fazie grupowej, był nex (+27). BIG 55% – 45% Immortals wg REDactionPC.

BIG_-_logo600px-Immortals_org

  • (Sobota) 13:00 North VS Virtus.pro – a więc rewanż ? Obie drużyny grały już ze sobą, w fazie grupowej. Lepszą, okazała się drużyna Duńczyków. Polacy stoją przed szansą nie tylko na półfinał, ale także na odegranie się North. Zarówno North, jak i Virtus.pro, rozgrywają dobry turniej. Mecz ten, tak samo jak pozostałe spotkania ćwierćfinałowe, zostanie rozegrany w systemie BO3. Faworytem jest tutaj raczej North. Mają też oni najlepszego, spośród wszystkich zawodników tego spotkania, gracza pod względem KD, a mianowicie k0nfig’a. Osiągnął on KD na poziomie +29. Wszystko zweryfikuje starcie obydwu zespołów. North 55% – 45% Virtus.pro wg REDactionPC.

North_-_logovirtus_logo

 

Wszystkie mecze będzie można obejrzeć na https://www.twitch.tv/pgl

Tak prezentują się starcia ćwierćfinałowe. Czeka nas na pewno wiele emocji oraz wyrównanych spotkań drużyn, stojących na wysokim poziomie. W półfinałach, zobaczymy na 100% SK, które zapewne zmierzy się z Gambit, które zwycięży przeciwko fnatic. Po drugiej stronie tabelki, sytuacja nie wygląda na czystą i klarowną. Zobaczymy, jak się sytuacja będzie miała. Cya !