Bardzo emocjonujące spotkania mieliśmy na tym Majorze w fazie grupowej. Wiele niespodzianek tak samo się zdarzyło. FaZe odpadło w przedbiegach. SK nie wyszło, jako pierwsza z dwóch drużyn z bilansem 3-0 po przegranej z BIG (14:16). Virtus.pro wykorzystali mecz ostatniej szansy i wyszli z grupy, eliminując Cloud9 (16:10). G2 i Natus Vincere nie wykorzystali szansy i odpadli z tego turnieju.

Przejdźmy do podsumowania wyników każdej z drużyn:

 • Gambit – jest to jedna z dwóch drużyn, koło BIG, która awansowała do ćwierćfinałów po bilansie meczy 3-0 (wygrane-przegrane). Osiągnęli bardzo dobry rezultat rund zwyciężonych do przegranych, który wyniósł +21. Zdecydowanie motorem tej drużyny jest młody AdreN, który zachwyca na tym turnieju oraz osiągnął najwyższe KD ze swojej drużyny, a wynisło one +34. Gambit wygrywało kolejno z mousesports (16:10), pewnie z G2 (16:6) oraz z Virtus.pro (16:11). Lepiej prezentują się od strony antyterrorystów jak narazie, lecz po stronie terrorystów także grają dobrze. Ciekawe, na ile ich będzie stać jeszcze na tej imprezie.

gambit

 • BIG – chyba największe zaskoczenie tego turnieju. Drużyna, która wygrywała z takimi zespołami jak FaZe (16:8), Cloud9 (16:11) i w końcu z SK (16:14). W meczu z SK, BIG zostało postawione tak, jak wszystkie inne drużyny, czyli na straty. Jednak stało się inaczej, jak z resztą widać. Zawodnikami, którzy w największej części przyczynili się do sukcesu BIG są tabseN oraz nex. Grają bardzo dobry turniej. TabseN po fazie grupowej ma KD na poziomie +26, zaś nex +27. Jeśli chodzi o prezentowanie się po stronach antyterrorystów i terrorystów, jest tutaj lekkie wskazanie na antyterrorystów. Przed BIG sprawdzian, czyli pierwszy mecz BO2. Jak sobie z tym poradzą ? Zobaczymy jutro.

BIG_-_logo

 • SK – na kolejny cel bierzemy SK. Brazylijczycy grają tak, jak to robili przez ostatnie Majory, czyli świetnie. Swoje zwycięstwa pieczętowali z PENTA (16:13), Astralis (16:8) oraz w bratobójczym pojedynku z Immortals (16:9). Jedynie nie zdołali wygrać z BIG (14:16). Dyspozycja między stroną antyterrorystów i terrorystów jest równa. Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić, najlepszy zawodnikiem drużyny SK pod względem KD jest coldzera, który ma je na poziomie +58. Jest on motorem dla tej drużyny. SK jest faworytem na zwycięzce tegoż Majora i w sumie nie powinno to nikogo dziwić. Jednak niespodzianki się zdarzają, jak już zdołaliśmy zauważyć. Czy SK wygrają ten turniej ? Przekonamy się o tym niebawem.

4592

 • North – następną drużyną, która awansowała do ćwierćfinałów, jest North. Nie rozpoczęli oni dobrze turnieju, ponieważ pierwszy swój mecz przegrali z Cloud9 (12:16). Jednak nie zniechęciło ich to i kolejne trzy mecze wygrali, kolejno z PENTA (16:9), mousesports (19:15) oraz Virtus.pro (16:14). Grają dobrze po obydwu stronach frontu. Zdecydowanym motorem pociągowym jest dla nich młody k0nfig. Osiągnął on KD na poziomie +29. Bardzo dobrze spisuje się także cajunb, który posiada KD równe +21. North gra dobry turniej. Jak daleko zajdą ? Nie wiem, lecz na pewno, jeśli odpadną, zrobią to w dobrym stylu.

North_-_logo

 • Astralis – kolejnym ćwierćfinalistom jest Astralis. Duńczycy zaczęli turniej zwycięstwem przeciwko Immortals (19:17). Kolejny mecz, to była jednak porażka przeciw SK (8:16), jednak dwa kolejne spotkania wygrali kolejno z fnatic (16:14) i zdecydowanie z G2 (16:6). Zachowują równowagę w grze po obydwu stronach. Najlepszym zawodnikiem po względem KD, jest dupreeh, który ma je na poziomie +19. Dobry turniej rozgrywa także Kjaerbye, który osiągnął KD +13. Astralis, z bilansem 3-1 wychodzi do ćwierćfinałów. Jak potoczy się ich dalsza droga ? Cóż, są jednymi z faworytów, także może być różnie.

Astralis_logo

 • Virtus.pro – ahh Ci Virtusi. Zawsze zostawią nutkę niepewności. Ostatecznie dostają się do fazy playoff, eliminując Cloud9 (16:10). Turniej także zaczęli „z kopyta”. Rozgromili Vega Squadron (16:2). Następnie pokonali fnatic (16:11) i tu zaczęły się schody. W meczu o bilans 3-0 przegrali z Gambit (16:11), kolejny, bardzo wyrównany mecz także przegrali, tym razem z North (14:16). Mecz ostatniej szansy wygrali, tak jak już wcześniej wspomniałem. Zdecydowaną ich siłą jest strona antyterrorystów. W polskim zespole najlepiej prezentują się od strony KD kolejno pashaBiceps i byali (+14) oraz Snax (+15). Czy VP pokaże, że mają jeszcze coś do powiedzenia w wyższych segmentach sceny CS:GO ? Moim zdaniem tak, lecz zweryfikują to mecze, które ich czekają. 

virtus_logo

 • Immortals – druga na tym turnieju, drużyna z Brazylii. Z bilansem 3-2 zakwalifikowali się do ćwierćfinałów. Turniej rozpoczęli przegraną, po wyrównanym meczu z Astralis (17:19). Następne dwa spotkania jednak zwyciężyli, kolejno z Vega Squadron (16:6) oraz Natus Vincere (16:10). Następny mecz przegrali, ze swoimi rodakami z SK (9:16). Ostatecznie, jak już pisałem, zakwalifikowali się do fazy playoff, po zdecydowanym zwycięstwie z FlipSid3 (16:6). Prezentują się dobrze zarówno po stronie antyterrorystów, jak i terrorystów. Cała drużyna, ma KD na plusie, najlepszym wykazali się LUCAS1 równo z kNgV (+12) oraz HEN1 (+13). Immortals z tak równą grą, może myśleć o zajściu dalej, niż ćwierćfinał.

600px-Immortals_org

 • fnatic – ostatnia drużyna, która wyszła z grupy i będzie grać w fazie playoff tych rozgrywek. Turniej rozpoczęli dobrze, wygraną z FlipSid3 (16:12), lecz dwa kolejne mecze przegrali, kolejno z Virtus.pro (11:16)  oraz po wyrównanym pojedynku z Astralis (14:16). Przyszły mecze ostatniej sznasy, obydwa Szwedzi wykorzystali. Zwyciężyli z Natus Vincere (16:12) oraz z G2 (16:10). Zależnie od mapy, prezentują się raz lepiej po stronie terrorystów, a raz antyterrorystów. Zawodnikiem, który ciągnął najmocniej tę drużynę do zwycięstw, był JW, który uzyskał KD na poziomie +6. Fnatic powoli wraca do swojej formy, kto wie, może nawet na tyle, że zobaczymy ich duet z Virtus.pro w finale (takie marzenie, jak za dawnych lat). 

fnatic

 • Cloud9 – Amerykanie niestety odpadli z turnieju, bo dobrym jego rozpoczęciu. W pierwszym dniu wygrali przeciwko North (16:12). Po tym zwycięstwie przyszedł czas, na porażki. Przegrywali kolejno z BIG (11:16) oraz po wyrównanej walce z G2 (17:19). Nadszedł moment na mecze ostatniej szansy. Pierwszy wykorzystali, wygrywając z mousesports (16:11), lecz w kolejnym, ulegli polskiemu Virtus.pro (10:16) i odpadli tym samym z turnieju. Grali raczej lepiej po stronie antyterrorystów, lecz kiedy grali jako terroryści, także trzymali poziom. Zawodnikami, którzy nie wątpliwie najlepiej grali z tej drużyny byli autimatic, z KD równym +22 oraz Skadoodle, który osiągnął KD na poziomie +16. Jeśli myślą o powrocie do meczów o wyższe miejsca, muszą naprawdę poćwiczyć.

74783.1449620195

 • FlipSid3 – kolejna drużyna, która odpadła z bilansem 2-3. FlipSid3 nie rozpoczęło dobrze tego turnieju, ponieważ dwa pierwsze mecze przegrało, kolejno z fnatic (12:16) oraz Natus Vincere (9:16). Nadszedł czas na w tamtym momencie, mecz ostatniej szansy przeciwko FaZe. Jako, że FaZe nie zachwycało na tym turnieju, FlipSid3 wygrało z nimi 16:10. Po tym spotkaniu FaZe odpadło z turnieju,  a FlipSid3 grało dalej. Przyszedł czas na mecz z PENTA. Ukraińska formacja znów triumfowała, po wygranej 16:13. Nadeszło ostateczne starcie o być albo nie być z brazylijską formacją Immortals. Niestety, FlipSid3 łatwo przegrało wynikiem 6:16 i tym samym zostało wyeliminowane z rozgrywek. Jeśli chodzi o grę po stronie antyterrorystów lub terrorystów – lepiej wychodził im ten pierwszy wariant. Najlepszym zawodnikiem był najmłodszy z graczy FlipSid3, czyli electronic, który uzyskał KD na poziomie +8. Jak pokazali, jeszcze mogą coś zdziałać – cóż nic tylko trenować i czekać na kolejne większe rozgrywki.

600px-Flipsid3_Tactics

 • G2 – Francuzi odpadają z bilansem 2-3 z Majora. To nie powinno mieć miejsca w tak wczesnej fazie rozgrywek. G2 nie pokazało klasy na tej imprezie. Rozpoczęło dobrze, zwycięstwem, po gigantycznym comeback’u z Natus Vincere (16:14). W następnym meczu trafiło na Gambit, które zdecydowanie z nimi wygrało (6:16). Kolejne spotkanie Francuzi znów wygrali, przeciwko Cloud9 (19:17). Z bilansem 2-1 przyszedł czas aby zmierzyć się z Astralis. Niestety, G2 łatwo oddało mecz wynikiem 6:16 i tak dochodzimy do meczu ostatniej szansy z fnatic. G2 nie wykorzystuje tej szansy, za to fnatic tak, wygrywając 16:10. Gra po stronie terrorystów wychodziła im raczej lepiej, lecz i tak pozostawia wiele do życzenia. Najwyższe KD też nie zachwyca, a uzyskali je shox i kennyS (-9). Francuska formacja musi wziąć się ostro w garść po tym Majorze.

g2

 • Natus Vincere – ukraińska formacja odpadła z turnieju po czterech spotkaniach z bilansem 1-3. To już nie ta drużyna, która dochodziła do wyższych faz rozgrywek. NaVi rozpoczęło turniej przegranym meczem, który mieli w kieszeni, z G2 (14:16). Następny mecz, jednak zdecydowanie wygrało z FlipSid3 (16:9), lecz w kolejnych spotkaniach ponieśli porażkę. Przegrali kolejno z Immortals (10:16) oraz mecz o wszystko z fnatic (12:16). Gra po stronie antyterrorystów wyglądała lepiej, niż po stronie przeciwnej. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem był tutaj młodziutki, 19 letni s1mple, który pożegnał się z turniejem osiągając KD na poziomie +38. Natus Vincere ma jeszcze potencjał, dzięki młodym zawodnikom. Kto wie, może jeszcze w niedalekim czasie wróci do czołówki. 

logo_navi

 • mousesports – myszy przegrywają swój mecz ostatniej szansy i są drugą drużyną, która z bilansem 1-3 żegna się z turniejem w Krakowie. Europejska formacja nie zaczęła dobrze tych rozgrywek, ponieważ swój pierwszy mecz przegrała, a grała go z Gambit (10:16). Nadzieję, dało im zwycięstwo z FaZE (19:15), lecz ta nadzieja, nie okazała się być długa. Kolejne dwa mecze przegrali. Pierwszy z North (15:19), a kolejny, ostatniej szansy, z Cloud9 (11:16) i tym samym, pożegnali się z Krakowem. Grali lepiej po stronie antyterrorystów. Najlepszym KD z drużyny mousesports może pochwalić się denis, a jego poziom to +13. Co będzie dalej z myszami ? To się okaże.

600px-Mousesports_new

 • PENTA – ostatnia z trzech drużyn z bilansem 1-3. PENTA wygrała jedynie z moim zdaniem najsłabszą formacją na tym Majorze, czyli Vega Squadron (16:14). Rozpoczęła przegraną w meczu z SK (13:16), drugi mecz także przegrała, tym razem z North (9:16). Trzeci mecz, to był mecz właśnie z Vega Squadron. Porażkę przypieczętowali w meczu z FlipSid3, z którym przegrali 13:16, tym samym żegnając się z turniejem. Zdecydowanie lepiej wychodziła im gra po stronie antyterrorystów. Najlepszymi zawodnikami, pod względem KD okazali się suNny oraz zehN, którzy osiągnęli KD na poziomie kolejno +10 oraz +6. PENTA musi się zresetować.

600px-PENTA_Sports-logo-notext

 • FaZe – napewno negatywne zaskoczenie tego turnieju. FaZe, które było faworytem do wygrania tej imprezy, odpadło jako pierwsza, z dwóch drużyn, z bilansem 0-3. Zaczęli przegraną i przegraną skończyli. Porażkę ponosili kolejno z BIG (8:16), następnie z mousesports (15:19), a „do grobu” wpędziło ich FlipSid3 (10:16). Przezenotali się na równym poziomie, po stronie antyterrorystów i terrorystów. Najlepszym zawodnikiem pod względem KD okazał się NiKo, który zakończył turniej bilansem +8. To odpadnięcie, na tak wczesnym etapie, powinno podziałać na FaZe, jak wiadro zimnej wody.

FaZe_Clan

 • Vega Squadron – i ostatnia drużyna w podsumowaniu, która jest też drugim zespołem, z bilansem 0-3. Nieszczęśnicy z Rosji prezentowali się dobrze, na kwalifikacjach do fazy grupowej Majora. Niestety, kiedy doszło do tej fazy, nie zdołali wygrać żadnego meczu. Swój pierwszy mecz grali przeciwko Virtus.pro, z którym przegrali 2:16. W kolejnym spotkaniu, mierzyli się z Immortals, którzy nie dali szansy zespołowi ze wschodu Europy, wygrywając 16:6. Przyszedł mecz ostatniej szansy przeciwko PENTA. Po stronie antyterrorystów ten mecz był pod znakomitą kontrolą rosyjskiego zespołu. Jednak, po stronie terrorystów, nie mogli przejąć inicjatywy i przegrali 14:16, żegnając się z Majorem w Krakowie. Nie tylko w meczu z PENTA lepiej prezentowali się po stronie antyterrorystów, ale także przez całą ich obecność na turnieju. Najlepsze KD osiągnął mir, a było ono na poziomie -2. Vega Squadron pokazała, że rosyjska scena CS:GO idzie do przodu. Trzymam kciuki za to, że zobaczymy ich na najbliższych, większych rozgrywkach.

600px-Vega_Squadron_2016

 

Ten Major jest naprawdę interesujący. G2 oraz FaZe, czyli drużyny, które mogły walczyć o wygranie go, odpadły już w fazie grupowej. Virtus.pro, które przez dużą część osób, było spisywane na porażkę, ze względu na ich dyspozycję przed Majorem, wyszło z grupy. Sensacją jest chyba przegrana SK przeciwko BIG. Mała, ale jednak przegrana. Przewidywania, pojawią się wraz z artykułem, gdzie będzie harmonogram ćwierćfinałów, tj jutro. Będzie gorąco, nie tylko ze względu na porę roku w najbliższych dniach. Cya !