Półfinały za nami. Były to naprawdę zaskakujące spotkania. Gambit, które wygrało z Astralis oraz Brazylijczycy, którzy pokonali Polaków, kończąc ich sen o finale. Publiczność także zachwyca. Finał nam się szykuje naprawdę zadziwiająco. Przejdźmy do konkretów.

Odbędzie się także showmatch, o godzinie 15:00.

Grand Final 17:30

Gambit VS Immortals – te dwie drużyny na pewno zaskoczyły swoją obecnością w wielkim finale duże grono kibiców. Gambit, które pokonuje na swojej drodze faworyta tego turnieju, czyli Astralis oraz Immortals, które zwycięża z Virtus.pro przy ich własnej publiczności. Drużyna, pod szyldem Kazańskiej organizacji, z pewnością ma silną stronę terrorystów. Brazylijczycy też mogą się nią pochwalić na wysokim poziomie, lecz lepiej im wychodzi gra po stronie antyterrorystów. Największym zagrożeniem dla Gambit, będzie kNgV, który jest naprawdę podporą dla Brazylijczyków. On żyje tym, co się dzieje w spotkaniu. Brazylijska formacja natomiast, musi uważać na Kazachów w drużynie Gambit, czyli AdreN’a, mou’a oraz HObbit’a. Rozgrywają oni szalenie dobry turniej. Uzyskali jak do tej pory KD na poziomie kolejno +46 oraz po +23. Czaka nas niewątpliwie wielkie widowisko, wspierane okrzykami kibiców w TAURON Arena Kraków. Immortals jest drużyną, która pierwszy raz znalazła się na Majorze i jak widać, zasłużenie, ponieważ znalazła się w wielkim finale. Cóż, na moment pisania tego artykułu, statystyki HLTV wskazują na Gambit, które uzyskało 70% szans, gdzie Immortals 30%. Kursy natomiast, także wskazują na Gambit, jako faworyta, lecz już nie tak „drastycznie”. CSGO Skin Betting wskazuje na 1,65 Gambit oraz 2,14 Immortals. Nic, tylko oglądać. Ciężko jest tutaj określić faworyta mi, lecz biorąc pod uwagę obstawiane procenty na HLTV oraz kurs, wybrałbym Gambit, lecz Brazylijczycy nie oddadzą łatwo skóry i jeśli się sprawdzi mój typ, to mecz zakończy się wynikiem Gambit 2-1 Immortals. Gambit 53% – 47% Immortals wg REDactionPC

gambit600px-Immortals_org

 

Podsumowanie półfinałów:

– Immortals 2-0 Virtus.pro – mecz, na który czekało tak wielu Polaków. Virtusi zmierzyli się w półfinale z drugą najsilniejszą drużyną z Brazylii, przy własnej publiczności. Atmosfera i okrzyki motywacyjne zdecydowanie były sprzyjające polskiej drużynie, lecz to nie pomogło. Immortals swoją determinacją dążenia do celu ukazało wielką moc, której Polska drużyna nie mogła zatrzymać.

Spotkanie rozstrzygnięte zostało przy pomocy tylko dwóch map, które wyglądają następująco:

  • Inferno (16-5)
  • Mirage (16-11)

Najlepszym zawodnikiem meczu został „LUCAS1” (Immortals), który zdołał zneutralizować Polskich graczy 42 razy, ginąc 25 razy. Bilans K/D tego zawodnika wynosi +17. Z polskiej drużyny Virtus.pro z dodatnim bilansem zdołał wyjść tylko jeden zawodnik, a jest nim „TaZ” z bilansem K/D +1 (34-33).

600px-Immortals_org

 

– Gambit 1-2 Astralis – ten półfinał, będzie śnił się zawodnikom Astralis po nocach. Odpadli, jako faworyci, po świetnej grze Gambit. Pierwszą mapą był Overpass, wybrany przez Duńczyków. Wydawać by się mogło, że będą się czuli „jak u siebie”. Niestety dla nich, tak nie było. Po obydwu stronach, zdołali ugrać dziesięć rund. Gambit, bardzo dobrze grało po stronie terrorystów, by po stronie antyterrorystów trochę zwolnić, lecz to i tak wystarczyło, by wygrać pierwszą mapę 16:10. Następnie było grane Inferno, wybrane tym razem przez Gambit. Tutaj z kolei, to właśnie oni ulegli. Astralis miało bardzo dobrą kontrolę nad przebiegiem spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5 dla Duńczyków. Ostatecznie wygrali 16:8. Przyszedł czas na trzecią mapę, również wybraną przez Gambit, czyli Train, gdzie naprawdę dobrze pokazywali się po stronie Terrorystów. Gambit zaczęło po stronie antyterrorystów. Połowa zakończyła się wynikiem 9:6 dla nich właśnie. Astralis było w bardziej komfortowej sytuacji, ponieważ train to mapa, gdzie łatwiej się gra po stronie antyterrorystów. Tutaj się to nie sprawdziło. Mapa zakończyła się wynikiem 16:12 dla Gambit, tym samym spotkanie 2-1, a Astralis, jedzie do domu. Cała drużyna Gambit, odrobiła lekcje na to spotkanie. Największe KD uzyskał w drużynie Gambit AdreN, a było ono na poziomie +10. Z kolei u Duńczyków, najlepszym KD wykazali się Xyp9x oraz dupreeh, którzy uzyskali KD równe +4. Najlepszym zawodnikiem, podczas przygody Astralis z krakowskim Majorem, okazał się device, który osiągnął KD równe +27. Gambit teraz zmierzy się z Immortals. Jakie mają szansę, na wygranie tegoż Majora ? Duże, o ile nie pozwolą rozwinąć skrzydeł Brazylijczykom, rozkręcić się. To, będzie ich cel.

gambit

 

Dziś ostatni dzień krakowskiego Majora. Dostarczył nam on wielu emocji, wyrównanej walki i niespodzianek. Zostało już tylko Gambit i Immortals. Kto będzie triumfował ? Sądzę, że Gambit, tak, jak już wcześniej wspominałem. Jeśli Immortals się rozkręcą – Gambit będzie w ciężkiej sytuacji. Ostatecznie zweryfikuje to wirtualne pole walki. Cya !