Zapewne czytając tytuł zastanawiacie się, czy kogoś przypadkiem nie poniosła fantazja. Bo jak pogodzić 2 rdzeniowy procesor z wysokowydajną platformą ? Intel wyszedł z założenia, że jednak się da i zamierza wprowadzić do oferty 2 rdzeniowy oraz 4 wątkowy model i3 na platformę X299, która przecież zaprojektowana jest dla jednych z najmocniejszych procesorów tego producenta.

intel582

Procesor niespodziewanie pojawił się w serwisie Baidu i według tego, czego można się tam dowiedzieć , widnieje informacja, że procesor faktycznie zostanie wprowadzony do sprzedaży. Jak pisaliśmy wyżej układ wyposażony jest w 2 rdzenie oraz 4 wątki, taktowany jest zegarem 4,3 GHz. Jest to niespełna 100MHz więcej niż i3 7350K, na którym z resztą ów jednostka bazuje.

Ponad to procesor wyposażony będzie w 4 MB pamięci trzeciego poziomu, a jego TDP ustalone zostało na uwaga… 112W. Czy to trochę nie za dużo, jak na 2 rdzeniowy układ ? W specyfikacji widnieje również 2 kanałowy kontroler pamięci typu DDR4 oraz zaledwie 16 linii PCIe. Procesor będzie najsłabszym dostępnym modelem na platformę X299, o czym nie świadczy jego cena ustalona na bagatela 220$ gdzie jego pierwowzór, czyli i3-7350K można już dostać od 140$.

Źródło: Baidu