Zbliżamy się do premiery układu GTX 1070 Ti, która nastąpić ma 28 października, a na sklepowych półkach ma zawitać 2 listopada. Z tego powodu dostajemy coraz więcej przecieków na temat wydajności kart z tym chipem, wyglądu wersji niereferencyjnych i cen. Dzisiejszy news obejmie pierwszą kwestię, czyli osiągi w benchmarkach, a konkretnie w Fire Strike Extream, Time Spy oraz 3DMark 11 Extreme. Trzeba także dodać, iż jest to odpowiedź na RX Vega 56, której wersji niereferencyjnych w sklepach jeszcze nie ujrzeliśmy.

Niemiecki serwis Videocardz podzielił się z opinią publiczną zrzutami ekranów, które zawierają wyniki GTX 1070ti w 3DMarku.

19_nvidia_geforce_gtx_1070_ti_wyniki_wydajnosci_w_3dmarku_1_b19_nvidia_geforce_gtx_1070_ti_wyniki_wydajnosci_w_3dmarku_0_b

Jak widać testy zostały przeprowadzone w Fire Strike Extream oraz sprawdzającym wydajność w DirectX12 Time Spy’u, przyrównując nadchodzący produkt „Zielonych” do jego bezpośredniego konkurenta, czyli RX Vega 56. W Fire Strike Extream lepszy okazał się produkt AMD, lecz dopiero w trybie „Turbo”. W Time Spy górę wziął produkt Nvidii.

Wyniki te nie zapewne nie są ostateczne. Do premiery zostało 9 dni, zaś do pojawienia się kart w sklepach 14. Wyniki zapewne jeszcze się poprawią, za sprawą dopracowania sterowników, lecz wyniki i tak są na moment obecny lepsze od konkurencyjnej konstrukcji, tj. RX Vega 56. Dochodzi do tego brak modeli niereferencyjnych, średnia dostępność układów referencyjnych oraz ich ceny.

19_nvidia_geforce_gtx_1070_ti_wyniki_wydajnosci_w_3dmarku_6_b

Źródła:

VideoCardz

PurePC