Niewątpliwie każdy użytkownik komputera przez to przechodził. Zakupiliśmy nowy komputer lub zainstalowaliśmy świeży system, nie ma na nim nic, więc zabieramy się za instalację podstawowych programów. Dla każdego z nas pakiet takich programów jest inny gdyż jak wiadomo każdy korzysta z komputera inaczej. Poniżej przedstawimy listę 5 najważniejszych aplikacji bez których my, jako redakcja nie wyobrażamy sobie pracy na komputerze.

Przeglądarka:

W większości prym wiedzie tutaj Google Chrome i u nas jest dwóch takich, co twardo trzyma się Opery.

Znalezione obrazy dla zapytania chrome vs opera

Platforma z grami:

I również tutaj dla każdego z nas ten najważniejszy jest inny choć i tak zwykle instalowane są wszystkie po kolei, zgadzamy się co do jednego tym najważniejszym i pierwszym zwykle jest Steam.

Znalezione obrazy dla zapytania steam

Odtwarzacz multimediów:

Tutaj jednogłośnie zwycięża AIMP, zdecydowanie najlepszy (naszym zdaniem) odtwarzacz muzyczny dostępny na system Windows. Do odtwarzania filmów nadal wystarczy poczciwy Windows Media Player.

Znalezione obrazy dla zapytania aimp

Programy do kontroli komputera:

Również w tym przypadku dla każdego z nas ten najważniejszy jest inny, zwykle jest to HWmonitor lecz są i wśród nas tacy którzy wolą w pierwszej kolejności instalują programy do kontroli dysków takie jak Cristal Disk Info lub HDTune czy CPU-Z. Ogólnie każdy z nas lubi mieć kontrolę nad swoim systemem.

Znalezione obrazy dla zapytania ja tam wolę mieć kontrolę nad systemem

Inne:

Oprócz tego, każdy z nas używa tony innego oprogramowania, które inni mogliby uznać za zbędne. Chociażby nie każdy potrzebuje DAEMON Tools Lite czy programów do tworzenia bootowalnych pendrive (takich jak Rufus, Yumi itd.). Jeden z nas nawet ciągle używa Linuxa postawionego na oprogramowaniu od Oracle zwanym VM VirtualBox. Oczywiście bez komunikatora głosowego ciężko się obejść pewnie nie tylko nam, ale również wielu z was! A przede wszystkim klient Torrent (tutaj każdy z nas używa raczej innego, ja korzystam z Bittorrenta). W legalnych zastosowaniach rzecz jasna 😉

Znalezione obrazy dla zapytania daemon tools lite

Podsumowując:

Potrzeby każdego z nas są inne, każdy ma też inne ulubione oprogramowanie. A co z Wami? Bez czego nie jesteście w stanie korzystać w ogóle z komputera? Zapraszam wszystkich do dyskusji pod naszymi postami na Facebooku! (^.^)