Wiele osób wyczekuje na mobilne układy Coffee Lake -H, które będą mózgiem najbardziej wydajnych laptopów gamingowych. Z tego co już wiemy ich premiery możemy spodziewać się najwcześniej na przełomie marca i kwietnia. Znany jest nam także fakt, iż łącznie w konsumenckich notebookach pojawi się pięć różnych procesorów. Najmocniejszym z nich ma być tytułowy i9-8950HK, który posiadać będzie odblokowany mnożnik.

 

Informacje o mobilnej jednostce serii Core i9 pojawiły się najpierw w bazie AIDA64, teraz jest już także w bazie 3DMarka, co daje nam już sporą pewność co do pojawienia się mobilnego układu z serii Core i9, lecz najprawdopodobniej nie będzie miał dużo wspólnego ze swoim desktopowym odpowiednikiem. Flagowy mobilny produkt Intela zauważono w notebooku MSI o oznaczeniu MS-1816. Jest on najpewniej następcą modelu MSI GT83VR 7RF, który wyposażony był w układ Intel Core i7-7920HQ. Miał on nazwę kodową MS-1815, co pozwala na upewnienie się w przypuszczeniach, jakoby miał być to jego następca. Oprócz procesora Core i9 jednostkę wyposażono w dwa układy GTX 1080 oraz 32GB pamięci operacyjnej.

Intel-Core-i9-8950HK.png

Pomówmy o specyfikacji topowego mobilnego układu Intela. Według tego, co zostało znalezione w bazie 3DMarka będzie on posiadać 6 rdzeni oraz 12 wątków. Taktowanie na bazowym poziomie będzie wynosić 2,9GHz, a w trybie Turbo Boost 2.0 ma wzrastać do 4GHz na wszystkich wątkach. Wyposażony ma być w 12MB pamięci cache trzeciego poziomu. Bazowe TDP ma wynosić 45W (być może będzie możliwość jego podniesienia). Znajdzie się on tylko w topowych konstrukcjach producentów gamingowych notebooków.

 

Źródło:

VideoCardz

PurePC