Nokia lub raczej HDM Global radzi sobie bardzo dobrze, świadczyć może o tym fakt iż smartfony wydane przez nich w poprzednim roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Zeszły kwartał był szczególnie owocny gdyż sprzedali ogółem więcej smartfonów niż Google HTC czy Sony. Popularnością cieszą się nawet klasyczne telefony z logiem Nokii.

 

Nokia wycofała się z rynku mobilnego, lecz w poprzednim roku HMD Global postanowiło wskrzesić niegdyś potęgę i okazało się to być strzałem w dziesiątkę. W zeszłym kwartale Finom udało się sprzedać łącznie 4,4 mln smartfonów, co prawda nie jest to wynik tak imponujący jakie notuję Samsung czy Apple ale jest on wyższy niż takich producentów jak HTC, Google, Sony, Lenovo, Alcatel, OnePlus, Meizu, Asus czy Gionee. Biorąc pod uwagę iż sprzedaż nowych smartfonów rozpoczęli stosunkowo niedawno jest na prawdę dobrze.

 

Nowe smartfony z logiem Nokii sprzedają się bardzo dobrze gdyż zostały odpowiednio wycenione. Należy też wziąć pod uwagę podejście HMD do aktualizacji, jak dotąd wywiązali się prawie ze wszystkich danych obietnic a Nokia 8 jako jedna z garstki może pochwalić się Androidem 8.1 na pokładzie.

 

W ofercie HMD znajdują się również klasyczne telefony jak na przykład odnowiony model Nokii 3310. I one notują świetne wyniki sprzedażowe, a w ubiegłym roku zrealizowano zamówienia na 59,2 mln takich telefonów. Pozwoliło to Finom wskoczyć na podium dostawców takich urządzeń na całym świecie a w Europie stali się liderami.

Źródło