Nowy flagowiec od Koreańczyków pojawi się później niż zakładano, za to jego specyfikacja sprawia iż zdecydowanie jest na co czekać, między innymi zobaczymy w nim układ Snapdragon 845, głośniki Stereo czy wyświetlacz MLCD+.

 

Nie od dziś wiadomo, iż LG zmieniło swoją politykę co oznacza, że nie będą się trzymać ścisłego harmonogramu premier nowych smartfonów. Oznacza to, że następca zeszłorocznego flagowca nie pojawi się na tegorocznych targach MWC. Według spekulacji ujrzymy go dopiero w połowie roku.

Bez tytułu.gif

Poznaliśmy za to sporą część specyfikacji, nadmienić należy iż z wiarygodnego źródła jakim jest zasłużony w mobilnym świecie Evan Blass (znany jako @evleaks). Zgodnie z tym co przekazał – nowy flagowiec Koreańczyków wyposażony będzie w 6,1 calowy wyświetlacz FullVision 18:9 wykonany w technologii MLCD+ (jasność takiego wyświetlacza ma wynosić aż 800 nitów przy około 35% niższym zapotrzebowaniu na energię względem paneli IPS) ze wsparciem HDR10. Dodatkowo obudowa ma posiadać certyfikat IP68 co świadczy o odporności na wodę i pył, do jej wykonania prawdopodobnie zostanie użyte szkło. Oczywista jest też obecność 2 kamer w tym wypadku każda po 16 Mpix z przysłoną f/1.6. Smartfon napędzać będzie procesor Qualcomm Snapdragon 845, a towarzyszyć mu będzie 4GB pamięci RAM. Źródło wspomina również o głośnikach stereo oraz bezprzewodowym ładowaniu.

Celowo w artykule nie pojawiła się nazwa LG G7, gdyż tak na prawdę wciąż nie wiadomo jak będzie się nazywał tegoroczny flagowiec.