W najbliższym czasie, a dokładniej już 25 kwietnia, Xiaomi ma zaprezentować nowy smartfon, którym najprawdopodobniej będzie Xiaomi Mi6X, który po kilku zmianach powinien trafić na rynek również jako Xiaomi Mi A2. Nie są to jednak jedyne premiery, które na nas czekają, bowiem jest jeszcze następca modelu Xiaomi Redmi 4X – Xiaomi Cereus.

Nowe urządzenie od chińskiego producenta zauważono w bazie danych Geekbench. Przy okazji zdradziło to co nie co na temat specyfikacji nowego produktu. Najciekawszym faktem jest wyposażenie go w jeszcze nie zaprezentowany oficjalnie nowy procesor od MediaTeka – MT6765. Charakteryzować ma się on ośmioma rdzeniami, z czego mocniejszy ich zestaw ma pracować z częstotliwością 2GHz.

Ale zaraz MEDIATEK?! JAK TO?! Spokojnie, nowy układ ma być opracowany przy wykorzystaniu 12nm procesu technologicznego, podobnie jak MediaTek Helio P60. Oznacza to, iż powinien być wydajniejszy oraz efektywniejszy energetycznie od Snapdragona 450.

Z informacji zawartych w bazie Geekbench wiemy także, iż Xiaomi Cereus będzie posiadać 3GB pamięci RAM oraz będzie pracować pod kontrolą Androida 8.1 Oreo z nakładką MIUI w wersji 9.

Xiaomi-Cereus-MediaTek-MT6765-Geekbench-fot.-Tabletowo.pl_

Pozostaje teraz tylko kwestia, jak na prawdę będzie nazywać się nowy produkt chińskiego giganta. Najbliżej prawdy stoi nazwa Xiaomi Redmi 5X, ponieważ model Redmi 4X trafił do sprzedaży już rok temu i jeszcze nie doczekał się oficjalnego następcy.

 

Źródło

*Na grafice wyróżniającej znajduje się Xiaomi Redmi 4X*