Od dłuższego czasu mówi się o nowych kartach graficznych Nvidii, które mają zastąpić bardziej lub mniej udane Pascale. Wzorując się na czasie premiery serii 1000, która nastąpiła w miesiącach letnich, tak i w tym przypadku już trochę czasu temu można było przeczytać o domniemanej premierze kolejnych układów.

W tym przypadku należy sobie powiedzieć, iż na ten moment „zieloni” nic jeszcze nie potwierdzili, a informacje bazowane są na informacjach przedstawiciela firmy PowerLogic. Jest to korporacja zajmująca się produkcją wentylatorów dla niereferencyjnych modeli kart graficznych. Człowiek reprezentujący korporację przedstawił bardzo ciekawe przypuszczenia, a dokładniej firma spodziewa się znacznego wzrostu zamówień na wentylatory w 3 kwartale bieżącego roku. Jak można „obstawić” produkty PowerLogic’a najprawdopodobniej zostaną wykorzystane podczas produkcji modeli niereferencyjnych układów 11 generacji Mainstreamowych GPU.

09_plotka_karty_graficzne_nvidia_ampere_zadebiutuja_w_kwietniu_1_b

Informacje, które aktualnie można znaleźć w sieci są ze sobą bardzo sprzeczne. Na początku prezentacja nowych układów miała być jednym z tematów „Hot chips” odbywającego się w sierpniu, ale została usunięta tak szybko, jak się pojawiła. Następnie redakcja Tom’s Hardware wskazywała koniec lipca jako czas największego oczekiwania, ale z drugiej strony na targach Computex prezes firmy oznajmił, iż niestety na kolejne układy trzeba będzie niestety jeszcze trochę poczekać. Postawa firmy jest w stu procentach zrozumiała, nic dziwnego, że gigant chce „wyciągnąć” jak najwięcej ze sprzedaży obecnej generacji zanim wypuści nową. Szczególnie, że Pascale osiągają bardzo wysokie wyniki sprzedaży.

 

Źródło