Od momentu premiery zintegrowanych układów AMD zdążyły one już zyskać wysoką popularność. Szczególnie w przypadku użytkowników Micro PC lub chętnych ulepszyć swoją jednostkę w niedalekiej przyszłości z jednoczesną możliwością gry w większość produkcji. Problem braku sterowników dało się zauważyć już od dłuższego czasu.

AMD postanowiło wyjść temu naprzeciw włączając APU do programu sterowników Adrenaline, co bardzo ucieszyło dużą część użytkowników, ale nie mogło być tak kolorowo. Firma już miała w zwyczaju dużo obiecywać, a w tym przypadku niestety jest podobnie. Pojawiło się pewne niedociągnięcie, mianowicie układy bazujące na zintegrowanych vegach aktualizowane będą rzadziej niż reszta produktów „czerwonych”. Nowa wersja sterowników pojawiać się będzie zaledwie 4 razy w roku, nie wspominając już o tym, że użytkownicy zmuszeni byli bazować na sterownikach Crimson. Decyzje firmy przekładają się na brak hotfixów oraz aktualizacji wypuszczanych pod konkretne produkcje celem usprawnienia działania podzespołów.

Sterowniki-AMD-Radeon-Crimson

Chociaż, czy jest to taki problem patrząc na to, że użytkownicy dostaną jednak w końcu nowe oprogramowanie, a same układy… nie oszukujmy się, daleko im do dedykacji najnowszym tytułom na poziomie AAA.

 

Źródło