Ostatnio w internecie pojawia się wiele informacji na temat nowych kart graficznych ze stajni Nvidii, choć żadne z plotek nie zostały jeszcze dokładnie potwierdzone to już rysuje się pewien zarys nowej generacji.
Poprzednie generacje kart wiodącego producenta pojawiały się w odstępach około dwu letnich, więc to idealny czas na premierę nowych układów. Według najnowszych przecieków nowe układy graficzne mają bazować na architekturze Turing.
Ale co to ma wszystko wspólnego z gamescomem? Ma i to dużo, ponieważ dwa lata temu na gamescomie zaprezentowane zostały układy mobilne z serii Pascal. W tym roku to wydarzenie może okazać się również dobrym czasem na premierę GPU, tylko tym razem desktopowych.
10series-w

Serwis VideoCardz donosi, że Nvidia rozsyła po dziennikarzach z branży zaproszenia na konferencje, która ma się odbyć właśnie podczas w.w targów. Choć same zaproszenia na konferencję nie sugerują premiery nowych kart, to może być to dobry moment na ich przedstawienie. Musimy poczekać do 21 sierpnia, czyli rozpoczęcia targów Gamescom, tam na pewno dowiemy się czy jednak Turing ujrzy światło dzienne.

 

Źródło