Już coraz bliżej do prawdopodobnej premiery układów Nvidii o nazwie kodowej Turing. Ten stan rzeczy sprzyja coraz więcej ilości przecieków jakie pojawiają się na łamach portali technologicznych.
Jeden z wietnamskich sklepów dodał do swojej oferty rzekomo nową kartę i to jeszcze w wersji ASUS STRIX, mowa o GTX 1180.

Jak widzimy na powyższych obrazkach nowy układ graficzny według wietnamskiego sklepu bazuje na rdzeniu GT104, posiada 3584 jednostki CUDA oraz 16GB niedostępnego jeszcze GDDR6. Sklep donosi również że układ zostanie wyprodukowany w 12nm.
Dla przypomnienia GTX 1080 jest wykonany w procesie 16nm, posiada 2560 jednostek CUDA oraz 8GB pamięci GDDR5X.
Na stronie sklepu mogliśmy również zobaczyć cenę wyżej omawianej karty która wynosi 35.000 wonów wietnamskich co daje nam ok 1550$, a w przeliczeniu na PLN wychodzi ok. 5900zł. Horrendalna cena prawda?
Patrząc na te informacje na szybko wszystko wskazuje na to że są fałszywe, lecz nie do końca. Specyfikacja wydaje się realna choć całość zabija cena, która może być tylko wywindowaną ceną sklepu z powodu nieznanej oficjalnej ceny sprzedaży.
Co chwila w internecie pojawiają się nowe informacje na temat nowej generacji od Nvidii, ale niestety nic do tej pory nie zostało potwierdzone.

Źródło