E

Rok 2017 był u mnie rokiem pełnym planów i zmian.

W pierwszej kolejności postanowiłem zadbać bardziej o zdrowie, stąd wyrzuciłem moje stare krzesło komputerowe, na rzecz nowego wygodniejszego Genesis Nitro 550. Ale czegoś jeszcze brakowało, fotel nie pasował wizualnie do starego wystroju pokoju.

Początek marca przyniósł motywacje do zrealizowania upragnionego remontu w moim pokoju, udało się uzbierać wystarczające fundusze by spokojnie planować wystrój i kolory pokoju.

Wybór padł na trzy kolory: czarny, czerwony i szary. Zapytacie czemu takie kolory? Otóż odpowiedź jest prosta, ma to związek z jedną z moich ulubionych drużyn piłkarskich AC Milan, oraz z tym że ciemny pokój idealnie oddaje nastrój przy słuchaniu muzyki, metal, rock i tym podobne brzmienie.

Plany w głowie, zostaje pomyśleć jak te kolory rozplanować, czy coś więcej pozmieniać tak, by było przyjemnie i wyglądało to tak jak należy. Nawet drzwi doczekały się pewnych elementów związanych z gamingiem. Do dzieła.

Pierwszy problem jaki się narodził to dobranie odpowiednich kolorów, oraz odpowiedniej farby.

Wybór padł na trzy różne farby: Magnat Ceramic – Ognisty Karneol – 2.5l, Bondex Easy Smart – CzarnoCzarny – 2.5l, Dulux Easy Care Kuchnia i Łazienka – Mocny Grafit 2 x 2.5l, którego musiałem w trakcie malowania dokupić, gdyż zeszło więcej niż trzeba na sufit oraz jedną ze ścian.

 

IMG_0003IMG_0002IMG_0001

Pierwszy plan przewidywał ściany tylko w dwóch kolorach, ale po dodaniu jednej ściany w dodatkowym kolorze wyszło to o wiele lepiej. Karnisz z firankami i zasłonami poszedł w zapomnienie i doszły natomiast rolety.

IMG_0012IMG_0017IMG_0021

 

Po zrobieniu remontu nie poprzestawałem na kolejnych zmianach, a raczej już drobnych dodatkach.

Oświetlenie biurka. Na początku zastosowałem lampki ledowe choinkowe by zobaczyć jaki efekt to może dać. To był strzał w dziesiątke, w ten sposób narodziło się zauroczenie do świecących elementów.

Po czasie nadszedł moment wyboru już odpowiedniego oświetlenia ledowego, wybór padł na taśme led RGB SMD 5050. Wystarczyło tylko rozplanować jak to zastosuję przy biurku oraz wyszukać w odpowiednim sklepie. A jako że wolałem w sklepie o kilka aspektów się dowiedzieć, to wybrałem sklep w moim mieście z ominięciem allegro.

Po dłuższym szukaniu, wybrałem sklep i odpowiedni zestaw LED, zapragnąłem mieć do tego dość ciekawy pilocik,więc wybór musiał być jednak przemyślany.

Wybór padł na zestaw led RGB SMD 5050 z pilotem dotykowym, dokładnie z tego sklepu:

ZESTAW LED SMD 5050 + PILOT DOTYKOWY

 

Koszt ok.150 zł był jak najbardziej dla mnie do zaakceptowania.

Przyszła pora na zamontowanie. Zakupiona została też w tamtejszym sklepie taśma dwustronna, koszt niewielki a bardzo przydatna, mocniejsza od tej która jest w zestawie przy taśmie led.

Chcąc osiągnąć zadowalający efekt musiałem odpowiednio przykleić pasek led, na szczęście nie musiałem go ucinać, by móc zakręcać przy rogach, zwłaszcza że z przodu blatu taśma była zamontowana pod nim, wystarczyło poprostu odpowiednio zgiąć pasek led, który w wersji IP20 bardzo łatwo się formuje.

Zaś z boku wzdłuż ściany oraz z tyłu, ledy zostały zamontowane już nie pod blatem ale na jego bokach, dzięki temu jest lepsze odblask światła przy ścianie. Trzeba było jeszcze pomyśleć jak ułożyć przy półce, wybrałem wtedy rozmieszczenie ich po całej osi. Na szczęście 5 metrowy odcinek starczył na cały blat.

 

IMG_1005IMG_0851_1IMG_0843_1IMG_0827_1

Jak widać efekt zmian jest zadowalający, do tego niewielkim kosztem.

Mam nadzieje że po tym artykule i Wy będziecie mieć motywacje do zrobienia własnego wymarzonego Gaming Roomu.

 

W następnej drugiej części artykułu opiszę dalsze zmiany, które po czasie jeszcze wpadły do głowy.

Poniżej dodatkowa galeria zmian.

ABCD - KopiaE