Do premiery Pixeli 3 i 3XL coraz bliżej. Prawdopodobnie odbędzie się ona na początku października, wzorem swoich poprzedników. My zaś otrzymujemy coraz więcej informacji o nowych smartfonach od Google.

Wczoraj użytkownik o nicku Mishaal Rahman udostępnił na YouTubie film przedstawiający najnowszego Pixela 3XL.

Specyfikacja:

Jak widać autor filmu zasłania momenty w których pojawiają się informacje o specyfikacji. Da się jednak odczytać że SoC to produkt Qualcomma, posiadający 8 rdzeni, 4 o taktowaniu 1,77GHz a 4 o taktowaniu 2.8GHz, także najpewniej jest to Snapdragon 845. Reszta specyfikacji nie jest już taką tajemnicą. Autor posiada wersję z 4GB RAM i 64GB pamięci wewnętrznej. Można się domyślać że pojawią się wersje 6/128 lub nawet 8/256. Układem graficznym zostanie Adreno 630.

Ekran i design:

Ekran ma przekątną aż 6,7 cala o rozdzielczości 1440×2960, co daje PPI na poziomie 496.
Typ matrycy nie jest jeszcze znany. Co do designu Google troszeczkę mnie zawiódł. Pojawia się tutaj duży notch wraz z nie mniejszym podbródkiem. U dołu widzimy złącze USB-C wraz z głośnikiem i szufladką na kartę SIM. Pozbyto się zatem złącza słuchawkowego.Pixel-3-pixel-3-xl

Aparat:

W Pixelu 3XL znajdziemy prawdopodobnie aż 5 aparatów. 2 z przodu oraz 3 z tyłu. Google osiągnęło wysoki poziom w 2XL za pomocą tylko jednego 12MP modułu, więc tutaj można się spodziewać bardzo wysokiego poziomu zdjęć. Rozdzielczości ani modele matryc nie są jeszcze znane.Pixel-3-XL-1

System, Cena, Premiera:

Oficjalna premiera Pixel 3 i Pixel 3XL jest planowana na 4 października tego roku. Smartfony będą pracować na najnowszym systemie z zielonym robotem, czyli Android 9.0 Pie. Nie uświadczymy tutaj żadnej nakładki systemowej. Cena tego modelu nie jest na razie znana.

Źródło