Premiera kart graficznych z serii „GeForce RTX 2XXX” zbliża się wielkimi krokami – do sieci wyciekły zdjęcia modeli niereferencyjnych od MSI oraz Palita. Nie przedłużając przejdźmy do nich!

 

MSI Gaming X Trio – potwornie wydajne chłodzenie dla potwornie wydajnego GPU

MSI przygotowało się do premiery układów „Zielonych” perfekcyjnie, ponieważ od samej premiery zaoferuje swoim klientom autorskie układy bazujące na chipach RTX 2080 oraz RTX 2080Ti. Jak wyglądają?

MSI-GeForce-RTX-2080-GAMING-X-TRIO-front

Robi wrażenie, nieprawdaż? Ten konkretny model jest konstrukcją 3 slotową, co daje jej miano jednych z największych kart, jakie mogliśmy widzieć dotychczas w wykonaniu MSI. Niestety nie znamy jak na razie dokładnej specyfikacji technicznej kart w wydaniu tegoż producenta. Wiemy natomiast, iż model RTX 2080 będzie wyposażony w 8GB pamięci VRAM GDDR6, prawdopodobnie na 256 bitowej szynie. U z kolei wydajniejszego RTX 2080Ti na pokładzie zagości 11GB pamięci video GDDR6, która do dyspozycji będzie miała 352 bitową szynę.
Co jeszcze rzuca się w oczy? Zasilanie z dwóch 8-pinowych wtyczek PCI-e, obecność złącza USB typu C, które służyć będzie do VirtualLink’i. Jest także możliwość łączenia kart w SLI.

MSI-RTX-2080-Ti-GAMING-X-TRIO-Backplate

 

MSI DUKE – mniej spektakularnie, lecz nadal wydajnie

Kolejnym niereferencyjny model jest także od MSI, tym razem jest to seria DUKE. Jak będzie on wyglądać? A no tak:

 

MSI-GeForce-RTX-2080-DUKE-front

Jak widać, nie ma już tak dużo „fanfarów”, lecz karta nadal wygląda bardzo solidnie. Ten model także posiada NVLink, dzięki któremu będziemy mogli łączyć je w trybie SLI. Zasilanie się nie zmienia – podwójne 8-pinowe PCI-e.

MSI-GeForce-RTX-2080-DUKE-back

 

Palit GamingPro – nowa seria specjalnie dla graczy

Autorskie modele Palita bazujące na chipach Nvidia Pascal zrobiły bardzo dobrą robotę, a szczególnie JetStream, SuperJetStream oraz Gamerock – były ciche oraz chłodne, a do tego wydajne. Palit postanowił wyjść naprzeciw graczom i przygotował serię kart graficznych specjalnie dla nich – jak się prezentują modele GamingPro oraz GamingPro OC? O tak:

PALIT-GeForce-RTX-2080-GamingPro

Obydwie będą zasilane przez podwójne 8-pinowe wtyki PCI-e i jak możecie zauważyć, wyglądają bardzo podobnie. Kolory nawiązują do wcześniejszych modeli. Niestety, jak na razie wiemy tylko tyle o tych niereferencyjnych modelach.

PALIT-GeForce-RTX-2080-Ti-GamingPro-OC

 

AKTUALIZACJA 19.08.2018

 

Zotac Gaming AMP – kolejne modele z trój-wentylatorowym systemem chłodzenia

Kolejne autorskie wersje RTX 2080 oraz 2080Ti, które będą wyposażone w bardzo masywne trój-wentylatorowe systemy chłodzenia. Jak się prezentują?

ZOTAC-GeForce-RTX-2080-AMP-3

RTX 2080Ti od ZOTACa będzie zasilany za pomocą dwóch 8-pinowych wtyczek PCI-e, natomiast do zasilenia RTX 2080 będziemy potrzebować wtyczek PCI-e w kombinacji 8+6.

ZOTAC-GeForce-RTX-2080-AMP-2

 

PNY XLR8 – ciekawie wyglądający kombajn wraz ze specyfikacją i ceną

Są to pierwsze autorskie konstrukcje, których poznaliśmy specyfikację. Ale zacznijmy od tego, jak wyglądają owe karty:

PNY-GeForce-RTX-2080-XLR8-pricing

Wygląd każe sądzić, iż nie będziemy musieli obawiać się wysokich temperatur, lecz to dopiero się okaże, kiedy będziemy mogli obejrzeć testy tychże modeli. RTX 2080 ma kosztować 800$, natomiast RTX 2080Ti okrągłe 1000$ – ceny mogą przyprawiać o ból głowy. Niżej więcej o specyfikacji kart.

PNY-GeForce-RTX-2080-Ti-XLR8-pricing

No właśnie, jak wygląda specyfikacja? O tak:

Zacznijmy od słabszego modelu – RTX 2080. Możemy uświadczyć tutaj obecność 2944 rdzeni CUDA, 8GB pamięci VRAM typu GDDR6 na 256 bit-owej szynie. TDP zostało ustalone na 285W, natomiast taktowanie w trybie boost na 1710MHz.

RTX 2080Ti natomiast wyposażony będzie w 4352 rdzeni CUDA i 11GB pamięci video typu GDDR6 na 352 bit-owej szynie. TDP zostało ustalone na takie samo jak w słabszym modelu, czyli 285W. Taktowanie rdzenia graficznego w trybie standardowym wyniesie 1350MHz i będzie wzrastać do 1545MHz w trybie boost.

Obydwie karty można łączyć w trybie SLI.

 

EVGA XC ULTRA – kolejna nowa linia kart od kolejnego producenta

Ciekawie wyglądająca karta z częściowo przezroczystą ochroną chłodzenia.

EVGA-RTX-2080-XC-1

Ilość rdzeni CUDA, pamięci VRAM oraz wielkość szyny nie zmienia się.

EVGA-RTX-2080-XC-2

 

ASUS ROG STRIX GAMING, DUAL, TURBO – kolejna dawka kart od Asusa

Znamy niestety tylko wygląd owych kart:

  • ASUS ROG STRIX GAMING

ASUS-GeForce-RTX2080-Rog-Strix.jpg

  • ASUS DUAL

ASUS-GeForce-RTX-2080-DUAL

  • ASUS TURBO

ASUS-GeForce-RTX-2080-Turbo

 

Gigabyte Gaming OC, Windforce – znów klasyka

Co różni te 2 modele? Gaming OC posiada system chłodzenia 2,5-slotowy, natomiast Windforce „tylko” 2-slotowy. Jak się one prezentują? Tak:

I jeszcze więcej zdjęć RTX 2080Ti:

I tymi modelami kończy się aktualizacja dzisiejsza.

 

Poniedziałek – kluczowy dzień?

W poniedziałek najprawdopodobniej na konferencji organizowanej przez Nvidie zostaną zaprezentowane oficjalnie karty RTX 2080 oraz 2080Ti. Pozostaje nam na nią czekać, do tej pory jest szansa że światło dzienne ujrzą karty innych producentów, jak Asus czy Gigabyte. Ja czekam, a Wy? Napiszcie o tym w komentarzach!

Cya!

 

Źródło