Seria „Mi Mix” to smartfony, które mają mieć jak najmniejsze ramki – takie było i nadal jest założenie tejże linii urządzeń. Model Mi Mix 3 utrzyma ten trend, do tego znajdziemy w nim ciekawe rozwiązania odnośnie frontowego aparatu oraz nie zagości tutaj notch. Zapraszam do artykułu poświęconego wyglądowi tegoż „cudeńka”.

 

Jeszcze mniejsze ramki i brak notcha

Xiaomi w serii „Mi” niestety (bądź stety) poszła w ślady tych wszystkich, którzy postanowili skopiować wygląd iPhone’a X, lecz seria „Mi Mix” pozostała wierna swoim założeniom. Niedawno, bo dwa dni temu, współzałożyciel i prezes chińskiego koncernu, Lin Bin, udostępnił na swoim Twitterze zdjęcie pokazujące kolejne urządzenie z tej linii.

Bez tytułu.png

Ze zdjęcia wynika, iż jak już wcześniej wspomniałem, smartfon nie będzie miał popularnego wcięcia w ekranie, a ramki zmniejszą się jeszcze bardziej w porównaniu do poprzednika – Mi Mixa 2s. Możemy także zauważyć, że zmianie uległo umiejscowienie przedniej kamerki – nie jest już na dolnej krawędzi pod ekranem, lecz jest wysuwana za pomocą specjalnego mechanizmu, który pierwszy raz zaobserwować mogliśmy w Oppo Find X. Pozostaje kwestia możliwej awaryjności takiego zastosowania – choć jeśli Chińczycy zastosują wytrzymały mechanizm, to ta kwestia „znika”.

Do tego dowiadujemy się jeszcze jedno – data premiery została ustalona na październik tego roku, zatem nie zostało już do niej dużo czasu.

Subiektywnie mówiąc – podoba mi się!

Mi osobiście wygląd nowego Mi Mixa bardzo się podoba, choć na ogół nie jestem bardzo wielkim fanem bezramkowości. Tym bardziej zastosowanie wyżej wspomnianego mechanizmu, który skrywa przednią kamerkę oraz brak notcha powodują, iż w moich oczach smartfon prezentuje się świetnie.
A Wy, co myślicie o najnowszym Mi Mix’ie? Hot or not? Podzielcie się tym z nami w komentarzach na Facebook’u!

Cya!

 

Źródło