Razer jak każdy wie, słynie z tworzenia peryferii komputerowych skierowanych do graczy, ale nie tylko – są także laptopy oraz… smartfony. Pierwsze mobilne urządzenie tego producenta mogliśmy zobaczyć w tamtym roku – w najbliższym czasie istnieje duża szansa, iż ujrzymy kolejny telefon dla graczy – Razer Phone 2. Co o nim wiemy na dzień dzisiejszy? Dość sporo, zapraszam!

 

Razer nie pójdzie za modą na notcha? – design

Design w najnowszym produkcie amerykańskiej firmy wg doniesień ma pozostać bez zmian – dosłownie. Zobaczcie tylko na tę grafikę, która porównuje pierwszego Razer Phone’a z jego następcą:

14_razer_phone_2_tak_bedzie_wygladal_nowy_smartfon_dla_graczy_0_b.jpg

Zmiany mogą się pojawić jeśli chodzi o drobne różnice w zagospodarowaniu przestrzeni nad i pod ekranem, ale nadal są to różnice bardzo znikome.

 

Co siedzi w środku? – specyfikacja i wydajność

Co na ten moment wiemy o tych dwóch aspektach?

Za wydajność odpowiadać będzie, jak w reszcie flagowców pracujących pod kontrolą androida, Snapdragon 845, który do dyspozycji dostanie 8GB pamięci RAM. Co ciekawe, telefon może pojawić się w wersji z nawet 512GB pamięci wewnętrznej.

Wyświetlacz względem poprzednika najpewniej przejdzie udoskonalenie, aniżeli całkowitą przebudowę. Ma mieć przekątną równą 5,7″, rozdzielczość 1440×2560 oraz odświeżanie 120Hz – specjalnie dla mobilnych graczy. Dodatkowo ma być wykonany w technologii IGZO IPS.

Bez zmian pozostaje obecność głośników stereo oraz pojemność akumulatora wynosząca 4000mAh.

Telefon będzie pracował pod kontrolą Androida 8.1 Oreo i zapewne doczeka się aktualizacji do Androida 9.0 Pie.

Pozostaje temat, który powraca jak bumerang – obecność podświetlenia LED RGB Razer Chroma. Jak zostanie ono zaimplementowane? To pozostaje kwestią otwartą.

Jak przy takiej specyfikacji prezentuje się wydajność? A no tak, przynajmniej w Geekbenchu 4:

14_razer_phone_2_tak_bedzie_wygladal_nowy_smartfon_dla_graczy_1_b.jpg

 

Kiedy oficjalnie zobaczymy nowe „dziecko” Razer’a?

Z informacji jakie na ten moment posiadamy, najbardziej prawdopodobną datą premiery Razer Phone’a 2 jest 10 października.
Czekacie na niego? Co o nim na ten moment myślicie? Dajcie znać w komentarzach na Facebooku!

Cya!

 

Źródło