Od pojawienia się nowych procesorów „Czerwonych” bazujących na architekturze ZEN rynek konsumencki doczekał się większej liczby rdzeni i wątków  w procesorach. Jak wynika z ostatnich informacji, nie tylko na ten rynek wpływ mają najnowsze konstrukcje od AMD – także rynek procesorów serwerowych został zachwiany. Zapraszam do tegoż newsa o tym, jak Intel próbuje walczyć w tym segmencie z firmą z Santa Clara!

 

Intel i obniżki cen?

Z doniesień zagranicznego serwisu ServeTheHome traktującego o tematyce serwerowej, wynika, że Intel „czując na plecach” konkurencję postanowi obniżyć ceny swoich Xeonów, a to wszystko za sprawą jednostek AMD Epyc. Sukcesywnie zabierają one „Niebieskim” udziały na rynku serwerowych CPU.

Obniżki cen mają dotyczyć hurtowych zamówień, lecz nie tylko dla gigantów, jak to było do teraz – nawet najmniejsze serwerownie posiadające 50-100 serwerów będą mogły starać się o upust na produkty Intela. Ile dokładniej? Mówi się o dwucyfrowych wartościach procentowych od ceny wyjściowej.

Status quo systematycznie się przełamuje

Od niewypału w postaci AMD FX czekaliśmy na powrót dobrej, zdrowej konkurencji na rynku procesorów – wszystko wskazuje na to, że wreszcie doczekaliśmy się tej równej rywalizacji.
A co wy sądzicie o tej całej akcji? Presja „Czerwonych” działa? Podzielcie się tym z nami w komentarzach na Facebook’u!

Cya!

 

Źródło