Najnowsza rodzina smartfonów chińskiego producenta „Mi 8” wciąż się rozrasta. Teraz przyszedł czas na model Mi 8 Youth, którego poznaliśmy specyfikację, wygląd, oraz przypuszczalną datę premiery! 

 

Kopia Mi 8 SE?

Pamiętacie jeszcze wyżej wymieniony model? Mi 8 Youth zdaje się być jego kopią.

Bez tytułu.png

Front urządzenia wypełnia 6,26″ ekran LCD o rozdzielczości 2280 x 1080 i najprawdopodobniej proporcjach 19,5:9. Nie zabrakło także popularnego wcięcia w ekranie. Skryto w nim oczywiście głośnik do rozmów oraz 24MP przedni aparat.

Na tyle urządzenia natomiast znajduje się czytnik linii papilarnych oraz podwójny aparat – główny 12MP oraz dodatkowy – 5MP.

Na zdjęciu widnieje także specyfikacja – co ciekawe, model nie jest nazwany Mi 8 Youth, a „Platina”.

Napędzany jest przez najnowszy procesor w portfolio Qualcomma – Snapdragona 710 wspomaganego przez 4GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna to 64GB. Najprawdopodobniej nie będzie to jedyny wariant, będziemy mogli także zobaczyć opcje z 6 lub 8GB pamięci operacyjnej.
Działa pod kontrolą Androida 8.1 Oreo oraz nakładki MIUI w wersji 10 oraz będzie zasilany akumulatorem o pojemności 3250mAh.

Premiera? Prawdopodobnie niedługo!

Jak podaje Gizmochina, premiery najnowszego urządzenia chińskiego giganta możemy spodziewać się już 19 września. Otwartą kwestią pozostaje cały czas cena – jak Chińczycy wycenią swojego smartfona? Tego niestety nie wiemy.
Co myślicie o kolejnym telefonie Xiaomi? Podzielcie się tym z nami w komentarzach na Facebooku!

Cya!

 

Źródło