ADATA HM800 – zewnętrzny dysk HDD o pojemności 8 TB

ADATA poszerza swoją ofertę dysków przenośnych o nowy model – HM800. Oferuje on możliwość wykonania kopii zapasowej za pomocą jednego kliknięcia, a jego pojemność może wynosić aż 8 TB.

HM800 jest 3,5″ nośnikiem HDD, który dzięki swojej pojemności jest idealny dla użytkowników konsol, telewizorów smart TV itd. Dzięki swojej budowie, może on być wykorzystywany jako magazyn do przechowywania kopii zapasowych z kilku różnych urządzeń.

Największy wariant tego dysku ma pojemność wynoszącą 8 TB. Umożliwia on zapisanie blisko 1000 odcinków ulubionych seriali, do 960 godzin materiału video w rozdzielczości FullHD, około 1,6 miliona zdjęć, prawie 2 miliony ulubionych piosenek albo ponad 200 gier dla konsol PS4 oraz Xbox.

Nośnik ten został wyposażony w interfejs USB 3.2 pierwszej generacji i obsługę technologii TurboHDD. Dzięki temu kopiowanie plików oraz sam dostęp do danych jest szybszy przez zastosowanie zaawansowanych algorytmów i profili, jak i dostępnych zasobów systemowych.

Owy dysk umożliwia nam utworzenie kopii zapasowej w bardzo wygodny sposób, a przede wszystkim automatyczny. Dzieje się to za sprawą jednego przycisku. Jeśli chcemy, możemy również zabezpieczyć nasze dane na tym nośniku szyfrowaniem AES 256 bit.

Jak wiadomo, czarny pasuje do wszystkiego. Nie bez powodu o tym wspominam, bo właśnie taki kolor posiada HM800. Plastikowa, czarna obudowa o wymiarach 177,3 x 117 x 34 mm. Warto również wspomnieć, że została ona wyposażona w gniazdo Kensington Lock oraz wewnętrzną warstwę miękkiego silikonu. Przez swoje gabaryty, dysk do pracy potrzebuje dodatkowego źródła zasilania (zasilacz został dołączony do zestawu). Niebieska dioda znajdująca się na obudowie informuje nas o pracy dysku.

ADATA HM800 ma trafić do sprzedaży w 3 wersjach. Różnić się one będą rozmiarem i ma on wynosić kolejno 4, 6 i 8 TB. Wszystkie dyski będą objęte 3 letnią gwarancją producenta.

Źródło: prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: