AMD Navi 14 i 12 – nadchodzą nowe GPU czerwonych!

Po wydaniu przez AMD kart graficznych z rodziny Navi ze średnio-wysokiej półki cenowej, wielu zaczęło zadawać sobie pytania – a gdzie budżetowe GPU? Z tego, co widać, zza horyzontu zaczynają wychylać się i tacy członkowie nowej rodziny kart od AMD AMD Navi 14 i Navi 12.

Co będą sobą prezentowały? Spójrzcie niżej!

Co więc wiemy?

Mocniejsza z nadchodzących kart od czerwonych – ta o nazwie kodowej GPU Navi 14. Według informacji, wyposażona będzie w 1536 procesorów strumieniowych i częstotliwości procesora na poziomie 1900 MHz. Niestety, na ten moment nie wiemy o niej więcej, bynajmniej w kwestii technicznej.


O modelu Navi 12, w sferze specyfikacji, nie wiemy nic. Wiemy tylko tyle, że będzie. A skąd wiemy tylko (i aż) tyle?

Z powyższego screen’a. Jest to opis sterownika mesa 19.2 dla procesorów AMD. Na screenshot’cie możemy zauważyć tekst mówiący o tym, że sterownik ten obsługuje chipy 0x7360 (Navi 12) oraz 0x7340 (Navi 14).

U wielu tylko taka ilość informacji może wywołać lekki zawód. Po internecie krąży więcej informacji, owszem, lecz są to informacje niepotwierdzone, krótko mówiąc wątpliwej jakości. Myślę zaś, że to co napisałem wyżej, jest wystarczającą zajawką i niejako potwierdzeniem, że AMD nie ma zamiaru zostawiać średnio-niskiej półki opustoszałej z ich produktów!

A Wy, co myślicie? Dajcie znać na naszym fanpage’u czy w komentarzu pod wpisem!

Źródło: wccftech.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: