AMD RX 5300XT 4GB – mała dawka przecieków

W zagranicznej branży IT, dość często spotykamy się z przeciekami. Tym razem przeciek jest na temat jednej z najnowszych kart, które AMD planuje wypuścić w najbliższym czasie. Chodzi dokładniej o AMD RX 5300XT 4GB.

Według ComputerBase AMD lada dzień powinno wypuścić nowe GPU z rodziny RX 5000. Tytułowa kostrukcja najprawdopodobniej będzie wersją OEM. Jest to równoznaczne z tym, że owa karta nie będzie dostępna w sklepach.

Specyfikacja wymieniona na stronie HP jest skromna. Dzięki niej dowiadujemy się tylko, że RX 5300XT będzie wyposażony w 4GB pamięci VRAM GDDR5.

Wszystkie komputery, które znalazły się na stronie HP, są już dostępne na Alternate.de, gdzie możemy je zakupić, a planowany termin wysyłki jest szacowany na początek października, co potwierdza teorię premiery nowych “dzieci” AMD w przyszłym miesiącu.

Po przyjrzeniu się specyfikacji zauważamy coś dziwnego, mianowicie płyty na chipsecie B550. Jest to następca płyt B450, które na ten moment królują na rynku. AMD jeszcze nie zapowiedziało premiery płyt z tym chipsetem. Czyżby szykowała nam się większa premiera kart i płyt głównych?

Źródła:
videocardz.com
computerbase.de
www.alternate.de

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: