AMD Ryzen 5 3600 sprzedał się lepiej, niż cały arsenał Intela! – statystyki sprzedaży mindfactory za sierpień

Jak co miesiąc sklep mindfactory.de opublikował kolejne wyniki sprzedaży procesorów – może on wywołać u niektórych osób zaskoczenie – choć moim zdaniem wszystko zmierza właśnie do takiej sytuacji, gdzie to AMD przejmuje pałeczkę lidera.

Premiera Zen 2 przyśpieszyła śnieżną kulę AMD

Niemiecki sklep, jak już wcześniej wspomniałem, ma w zwyczaju udostępnianie statystyk sprzedaży procesorów – nie inaczej było i za sierpień. Jak się prezentują?

Widać na nich, że (przynajmniej w tym jednym sklepie) AMD zdominowało Intela przebijając wyniki sprzedaży niebieskich procesorów 3-krotnie! Sam Ryzen 5 3600 został sprzedany w większej ilości sztuk, niżeli wszystkie sprzedane procesory “Niebieskich” w sierpniu! Robi to wrażenie, tym bardziej, że wszedł on na rynek dopiero w lipcu.

Jak można się spodziewać po powyższej grafice, sklep także miał większy dochód ze sprzedanych procesorów “Czerwonych”.

Statystyki dochodu ze sprzedaży procesorów @mindfactory.de

Przed premierą Ryzenów 3 generacji bazujących na mikroarchitekturze Zen 2 widać, że dochód wynikający ze sprzedaży procesorów był praktycznie równy – jednak już po tym fakcie – deklasacja.

Porównanie posiadanegj ilości rynku

Daje to także wzrost w ogólnym rozrachunku podziału rynku pomiędzy te 2 firmy. Ostatnio AMD było w tak dobrej sytuacji bagatela 12 lat temu!

Co zrobi Intel?

Niestety możemy tylko przypuszczać – na moment obecny wiemy, iż przygotowuje się do premiery najnowszych procesorów 10 generacji – niestety, nadal w nieszczęsnych 14nm i moim zdaniem nie ma co się spodziewać wielkiego wzrostu wydajności, lub chociażby na tyle dużego, żeby nagle sytuacja na rynku znów się odwróciła.

A Wy, którą ze stron konfliktu “zasilacie”?

Źródło: wccftech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: