Huawei liderem sprzedaży inteligentnych zegarków w Polsce!

Większość z nas markę Huawei kojarzy z telefonami oraz z Panem Robertem Lewandowskim. Mogłoby się wydawać, że chiński koncern nie ma się ostatnio najlepiej, choćby nawet przez zamieszanie związane z zerwaniem współpracy z Google czy ARM, lecz nie z samych telefonów nasz chiński producent żyje. W swojej ofercie posiada od dłuższego czasu inteligentne zegarki zwane smartwatch’ami, a wykresy sprzedaży mogą zadziwić niejednego.

Tył najpopularniejszego z inteligentnych zegarków Huaweia – Watch’a GT Active

Jak donosi sam producent, w czwartym kwartale zeszłego roku firma zanotowała udział na poziomie 12%. W porównaniu z pierwszym kwartałem 2018 roku, kiedy udział Huawei wyniósł 7%, najnowszy wynik jest ponad czterokrotnie wyższy. Pokazuje nam to, że chiński gigant poprzez takie działanie chce poszerzyć swoją ofertę oraz dorównać biegu konkurencji typu Samsung.

Jak mówią przedstawiciele Huawei:
Jesteśmy dumni z przejęcia pałeczki lidera w Polsce na rynku wearables. To efekt konsekwentnego rozbudowywania portfolio i wprowadzania produktów, które wyróżniają się na rynku innowacyjnymi rozwiązaniami

Według danych  globalnej sprzedaży wearables, Chińczycy zajmują trzecią pozycję z 10-procentowym udziałem w światowym rynku. Patrząc na to, że nie tak  dawno firma z Państwa Środka wypuściła swoje zegarki, jest to dość imponujący wynik. Świetnie pokazują nam to dane które mówią, że w pierwszym kwartale 2019 roku, wzrost sprzedaży inteligentnych zegarków i opasek z logo Huawei wynosił aż 282% w ujęciu rocznym. Jest to ogromny wzrost sprzedaży.

Globalna sprzedaż Huawei w pierwszym kwartale wyniosła 5 milionów urządzeń, z czego 3,9 miliona to inteligentne opaski Smart Band – w ich przypadku wzrost sprzedaży sięgnął 213% w ujęciu rocznym. Smartwatch Huawei Watch GT sprzedał się na świecie w rekordowej liczbie 1 miliona egzemplarzy.

Smartwatch Huawei Watch GT Active w pełnej okazałości

Pozostaje nic tylko pogratulować naszemu chińskiemu gigantowi i życzyć powodzenia.

Źródło: Huawei

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: