Huawei Mate 20 X 5G – flagowiec obsługujący sieć 5G!

Łączność 5G jest prężnie rozwijającą się technologią sieci komórkowych. Aby jak najlepiej przygotować się na jej wejście w życie, wielu producentów uzbraja swoje portfolio w modele, które już teraz są gotowe na jej obsługę. Tak też poczynił Huawei, prezentując pierwsze urządzenie obsługujące ten standard, a nazwa jego to Huawei Mate 20 X 5G! 5G jest technologią, która nie tylko umożliwi ultraszybki transfer danych, ale także, dzięki swojej szybkości właśnie, umożliwi upowszechnianie systemów smart city i wielu innych.

Specyfikacja

Procesorem, czyli sercem smartfona, będzie HiSilicon Kirin 980 (pierwszy komercyjny procesor wykonany w technologii 7nm). Nowością w tym modelu będzie dodatkowy procesor – Balong 5000 – odpowiedzialny właśnie za obsługę sieci 5G. Będzie on wspierał dwa standardy: NSA (Non-Standalone) oraz SA (Standalone).

Frontowy panel Huawei Mate 20 X 5G będzie zajmował ogromny, bo aż 7,2-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2244×1080 z wycięciem w kształcie łezki, przez producenta nazywaną Dewdrop, w której umieszczony będzie aparat do selfie. Zajmie on aż 87,83% powierzchni frontu urządzenia, co jest bardzo przyzwoitym wynikiem.

O zasilanie urządzenia zadba akumulator o pojemności 4200mAh, obsługujący technologię Huawei SuperCharge™, pozwalającą naładować nasz smartfon do 70% w zaledwie 30 minut.

Aparat główny, stworzony przy współpracy z firmą Leica, wyposażony będzie w trzy matryce – pierwszą o rozdzielczości 40MP, drugą 20MP i trzecią 8MP. Frontowy aparat, umieszczony w notchu, dysponował będzie sensorem o rozdzielczości 20MP i zostanie w nim zastosowana technologia trójwymiarowego mierzenia głębi obrazu. Producent uzbroi także aparaty w sztuczną inteligencję, automatycznie dobierającą najlepsze ustawienia podczas fotografowania zależnie od scenerii.

Rzeczą wartą nadmienienia jest także autorski układ chłodzenia, zwany Huawei SuperCool™. Zbudowany jest on z warstwy grafenowej i komory parowej. Według zapewnień producenta, ma on umożliwić najwyższą wydajność chłodzenia telefonu nawet przy bardzo intensywnej pracy.

Podsumowanie

Specyfikacja urządzenia, z obsługą standardu 5G na czele, zapowiada się co najmniej ciekawie. Nowy flagowiec do sprzedaży trafi już na przełomie lipca i sierpnia w cenie 4299 złotych. Dostępny będzie w jednej wersji kolorystycznej: szmaragdowej.
Miejmy nadzieję, że Huawei Mate 20 X 5G nie zawiedzie naszych oczekiwań. O wszystkim dowiemy się już niedługo.

Źródło: prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: