Huawei Mate 20 X (5G) – pierwsze na świecie urządzenie mobilne z certyfikatem GCF 5G

Czym jest GCF? 

GCF (Global Certification Forum) – jedna z najbardziej respektowanych organizacji certyfikujących urządzeń mobilnych na świecie. Składa się z wiodących operatorów sieci komórkowych, producentów urządzeń mobilnych, dostawców chipsetów, organizacji testujących i dostawców sprzętu testowego. 

Warszawa, 26 lipca 2019 

Huawei Mate 20 X (5G), pierwszy w Polsce smartfon obsługujący sieć piątej generacji, uzyskał certyfikat od Global Certification Forum, co czyni go pierwszym smartfonem 5G na rynku, który przeszedł wszystkie testy GCF 5G.  

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Huawei Mate 20 X (5G) przeszedł serię testów dla urządzeń 2G, 3G, 4G i 5G wymaganych przez GCF, udowadniających jego zaawansowaną funkcjonalność i wydajność. GCF obejmuje najbardziej wszechstronny i rygorystyczny system certyfikacji urządzeń mobilnych w branży. Większość operatorów sieci komórkowych na świecie wymaga uzyskania certyfikatu GCF w ramach procesu akceptacji urządzeń mobilnych.  

Dane techniczne na miarę przyszłości 

Huawei Mate 20 X (5G) Został wyposażony w dwa procesory: 7 nm Kirin 980 wspierany przez 8 GB Ram oraz 256 GB pamięci wewnętrznej możliwością rozszerzenia o kolejne 256 GB przez dołożenie karty pamięci w standardzie Nano. Do odbierania sieci 5G został wykorzystany procesor Balong 5000, pierwszy na świecie chipset 5G wykonany w technologii 7 nm. Dzięki takiemu napędowi, w głównym paśmie częstotliwości 5G smartfon osiąga prędkość 4,6 Gb/s. Balong 5000 wspiera dwa standardy: NSA (Non-Standalone) oraz SA (Standalone), dzięki czemu nowy smartfon Huawei jest gotowy na zaawansowane rozwiązania oparte na 5G. Huawei Mate 20 X (5G) wspiera również pozostałe standardy łączności: 2G/3G/4G. Całość pacuje na Androidzie 9.0 Pie z autorską nakładką Emui 9.1 

Smartfon został wyposażony w 7,2-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1080 x 2244, wspiera bowiem DCI-P3 oraz HDR, na cal przypada 346 ppi. Stosunek wielkości wyświetlacza do obudowy wynosi 87,83%. Czytnik linii papilarnych nie jest zintegrowany w ekranie, więc został umieszczony na tylnej obudowie. 

Nowy smartfon od Huawei zasilany jest baterią o mocy 4200 mAh i obsługuje technologię ładowania Huawei SuperCharge, która pozwala na naładowanie baterii do 70% mocy w ciągu zaledwie 30 minut. 

Przed przegrzaniem komponentów, odpowiada technologia chłodzenia Huawei SuperCool, bazująca na wykorzystaniu warstwy grafenowej i komory parowej. W nowym smartfonie Huawei Mate 20 X (5G) została zastosowana po raz pierwszy w historii branży. Rozwiązanie to zapewnia wysoką wydajność chłodzenia, nawet w sytuacjach intensywnego obciążenia i gwarantuje najwyższy komfort korzystania ze smartfona. Mate również zawiera stopień ochrony IP63 chroniący przed pyłem oraz zachlapaniem.

Aparat

Huawei Mate 20 X (5G) został wyposażony potrójny aparat tylny z ultraszerokokątnym obiektywem. Główny obiektyw został wyposażony w matrycę szerokokątną o rozdzielczości 40Mpx z przysłoną f/1.8, ultraszerokokątny 20Mpx z f/2.2, teleobiektyw 8Mpx z przysłoną f/2.4 ze stabilizacją AIS . Z przodu zastosowano matrycę 24Mpx z f/2.0. Smarfon pozwala na nagrywanie rozdzielczości 4K.

Źródło: prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: