Mate 30, Mate 30 Pro i Lite od Huawei – duże przecieki!

Premiera modeli Huawei Mate 20 i 20 Pro miała miejsce już prawie rok temu – w październiku 2018. W ostatnich dniach głośno robi się na temat modeli mających być kontynuacją tej serii – Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro. Przecieki “leją się” jeden za drugim, a w tym artykule postaram się je Wam streścić w jednym miejscu!

Primo – wygląd

Z informacji wynika, że chiński gigant ma zamiar po raz kolejny dać konsumentom produkt nietypowy, wręcz kontrowersyjny w swej stylistyce. Sami zobaczcie na poniższych zdjęciach!

img HUAWEI MATE 30 PRO Real device
Plecki modelu Mate 30 Pro
img Mate 30 Pro Real Machines in all colors
img Mate 30 next to Mate 30 Pro Real life Image
img Huawei Mate 30 Pro Live Image showing the waterfall display

Na ostatnie zdjęcie potwierdza przypuszczenia, że najwyższy model z serii Mate 30 dysponować będzie ekranem jeszcze mocniej “naciągniętym” na krawędzie urządzenia. Może to przypominać ekran “wodospadowy”, wcześniej obecny w prototypowym modelu Oppo.

Specyfikacja

Internetowe echa donoszą, że specyfikacja techniczna nowych modeli Huawei ma stać na najwyższym poziomie:

img Huawei Mate 30 Pro configuration

Z tego obrazu dowiadujemy się, że nowe modele dysponować będą nowym procesorem, wykonanym w 7 nanometrowym procesie technologicznym – HiSilicon Kirin 990. Matryca aparatu miała będzie rozdzielczość 40 MPx oraz pozwoli na nagrywanie w 7680 klatkach na sekundę! Jak to możliwe, skoro póki co rekordową ilością w urządzeniach jest 960 klatek z flagowców Samsunga i Sony? Na tą informację musimy niestety poczekać do premiery smartfonów od Huawei.

Huawei Mate 30 Pro będzie zasilany ogniwem o pojemności 4500mAh, z możliwością ładowania mocą 40W i ładowania bezprzewodowego o mocy 27W. Myślę, że te właściwości będą umożliwiały pracę na jednym ładowaniu (bardzo szybkim z resztą) długie godziny.

Mate 30 będzie wyposażony w baterię o pojemności 4200mAh. Niestety, reszty jej właściwości póki co nie znamy.

Huawei Mate 30 Lite

Obok flagowych braci na rynek wejdzie także model średniopółkowy – Huawei Mate 30 Lite. Na ten moment niestety znamy tylko jego domniemany wygląd.

Czy nowe modele będą miały Androida?

Po ostatnich problemach chińskiego giganta dostępność systemu należącego do Google dla Huawei stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Z dochodzących do nas informacji wynika, że modele Mate 30 Pro i Mate 30 owszem, będą miały system Android (EMUI 10 = Android 10), lecz bez usług i aplikacji Google. Co więc to oznacza?

Oznacza mniej więcej tyle, że nie będą na nich obecne aplikacje takie jak Sklep Play, preinstalowany YouTube, Dysk Google, Gmail etc. Z pewnością zniechęci to wielu użytkowników do nowych produktów chińskiego giganta, lecz nie są to w 100% potwierdzone przez samego producenta informacje i w tej kwestii musimy okiełznać naszą ciekawość.

Warto także nadmienić, że najprawdopodobniej najniższy z modeli nowej generacji serii Mate – Mate 30 Lite, nie będzie objęty tymi obostrzeniami.

Podsumowanie

Z tego co widać, kroi się mocna premiera, na której zaprezentowani zostaną mocni gracze na rynku smartfonów. A Wy, co myślicie? Dajcie znać w komentarzach i na naszych social media!

Premiera smartfonów będzie miała miejsce 19 września na konferencji Huawei w Monachium!

Źródła

slashleaks.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: