Nokia wypuści dwa telefony z 5G, w tym jeden flagowy

Zeszłoroczny średnio-półkowiec Nokii - model 6.1

Jak wiadomo wyścig Nokii za flagowymi modelami konkurencji się nie udał. Nokia 9 PureView, czyli ich flagowy model, mimo posiadania 5 tylnych aparatów, przy pomocy których miał pobić konkurencję, okazał się średni, ponieważ nie spełnia oczekiwań konsumentów, bazując np na zeszłorocznym Snapdragonie 845, zamiast tegorocznego, flagowego Snapdragona 855.

Nokia 9 PureView, czyli nieudany flagowiec

Niektóre zagraniczne redakcje informują nas, iż istnieją doniesienia, że fińska firma ma wypuścić w tym roku dwa smartfony wyposażone w modem 5G. Jeden z nich może być następcą wyżej wymienionej Nokii 9 PureView. Niedawno również pojawiły się szczegółowe informacje na temat tych telefonów z planowaną datą.

Zgodnie z raportem Nokia Power User, informację są od samego źródła. NPU również poinformowało nas o tym, że na rynku ma się pojawić Nokia 2.2. Jak się później okazało, nie mylili się.

Nokia 8.1 będzie posiadać następcę?

Źródło informuje nas, że jeden z nadchodzących smartfonów obsługujących łączność 5G będzie flagowcem opartym o procesor Snapdragon 855. Drugi telefon ma posiadać któryś procesor Qualcomma z serii Snapdragon 700. Z przesłanek, których możemy dociec średnio-półkowa Nokia 8.1 ma mieć następcę w postaci modelu 8.2.

Według przecieków Fińczycy mają wypuścić oba telefony w trzecim kwartale bieżącego roku.

Źródło jak na razie nie ujawniło nic na ten temat, ale liczymy, że z czasem zaczną nam co nieco zdradzać.

Źródło:
gizmochina.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: