Nokia X – Specyfikacja oraz wygląd ujawnione!

Wcięcie w górnej części wyświetlacza zwane notchem zaczęło się zadomawiać na dobre w smartfonach zarówno tych tańszych jak i droższych. Jedni uważają za kompletnie bezużyteczne i szpecące urządzenie, innym się taki dodatek podoba, zdania są podzielone. Do grona smartfonów z notchem dołączy niebawem nowe urządzenie finów czyli Nokia X. Znamy już również jej specyfikację, o tym co skrywa nowa Nokia dowiecie się poniżej.

10_nokia_x_znamy_wyglad_i_specyfikacje_nowego_smartfona_finow_0_b

 

Jak na średniaka specyfikacja zapowiada się całkiem interesująco, bowiem mamy tu do czynienia z 5,8′ wyświetlaczem LCD pracującym w rozdzielczości 2280 x 1080, układem Snapdragon 636 wspomaganym przez 3,4 lub 6 gigabajtów pamięci RAM, 32 lub 64 gigabajty pamięci wbudowanej rozszerzalnej oczywiście o kartę pamięci MicroSD do 128 GB. Nowy produkt finów zostanie również wyposażony w podwójny aparat 2 x 16 Mpix (nie ma pewności co do producenta obiektywów) oraz przednią kamerę 16 Mpix.

10_nokia_x_znamy_wyglad_i_specyfikacje_nowego_smartfona_finow_4_b

Nowa Nokia będzie pracować pod kontrolą systemu Android w wersji 8.1 Oreo bez żadnej nakładki producenta. Za zasilanie urządzenia odpowiedzialne będzie ogniwo o pojemności 3000 mAh, jak na obecne standardy nie jest to oszałamiająca pojemność. Ponadto w smartfonie znajdzie się czytnik linii papilarnych, złącze USB-C dopełnione wyjściem mini-jack. Wymiary Nokii X to 147,2 x 70,98 x 7,99 mm, a waga wynosi 151 g. Jeśli chodzi o premierę nie jest znana konkretna data, plotki mówią o 16 maja, jak będzie na prawdę czas pokaże. Nowa Nokia prezentują się na prawdę interesująco, o tym czy będzie wyborem wartym wzięcia pod uwagę naturalnie zadecyduję cena.

 

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: