AMD Ryzen 9 3950X – wszystko co na ten moment wiemy!

Ryzen 9 3950X w rękach CEO AMD - Lisy Su

Nie tak dawno na łamach naszego portalu ukazał się artykuł traktujący o high-endowym, konsumenckim Intelu. AMD nie ma zamiaru być w tej kwestii dłużne. Przygotowuje dla nas nowy model z tej właśnie sekcji rynku – AMD Ryzen 9 3950X!

Zanim przejdziemy do opisu specyfikacji tego procesora, warto wspomnieć o dosyć istotnej kwestii związanej z produktem. Niestety, ale producent – AMD – postanowił przenieść jego premierę na późniejszy termin. Spowodowane jest to faktem, iż procesory schodzą z taśmy produkcyjnej nie tak szybko, jak to było planowane, oraz niesatysfakcjonującymi, zdaniem producenta, częstotliwościami, na których nowe CPU miałoby pracować. W związku z tym zarząd firmy zadecydował o przeniesieniu premiery na najprawdopodobniej listopad i wprowadzeniu projektowych poprawek.

Sedno sprawy – specyfikacja

W tym procesorze projektanci dali z siebie wszystko. Nadchodzące CPU oparte będzie na architekturze Zen2, która obejmuje wszystkie procesory AMD Ryzen 3. generacji. Co oprócz tego oferował będzie nowy, high-endowy Ryzen?

  • 16 rdzeni i 32 wątki
  • 3.5 GHz podstawowej częstotliwości
  • 4,7 GHz częstotliwości turbo(!)
  • 72MB cache
  • 40 linii PCIe
  • 105W TDP
  • Cena – 749$ (~3500 zł z VAT)

Jak widać, nowe CPU ma ogromny potencjał, aby prezentować sobą naprawdę topową wydajność. Jednym z dużych atutów jest także obsługa aż 40 linii PCIe, co nawet w high-endzie nie zdarza się często.

Znalezione obrazy dla zapytania amd

A Wy, co myślicie? Jak myślicie, czy i tym produktem AMD zada kolejny, duży cios Intelowi na rynku procesorów? Wyraźcie swoje zdanie na naszych mediach społecznościowych i w komentarzach poniżej!

Źródło: wccftech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: