Nowy gracz na rynku – GTX 1660 SUPER!

Z tego co widać, Nvidia nie ma zamiaru robić miejsca dla swojej czerwonej konkurencji – AMD. Wieść gminna mówi, że zieloni szykują dla nas kolejny model ze średniej półki cenowej – Nvidia GTX 1660 SUPER!

Przeciek bierze swoje źródło najpewniej od jednego z producentów modeli niereferencyjnych – ASUS’a. Wierząc temuż przeciekowi, ASUS szykuje dla nas conajmniej trzy modele nadchodzącej karty graficznej:

  • DUAL EVO
  • Phoenix
  • TUF3

Co dokładnie wiemy?

Z przecieku wynika, że nadchodzący model karty graficznej zielonych wyposażony będzie w ten sam procesor graficzny co jego poprzednik. Mowa tu oczywiście o GPU obecnym w GTX 1660 – TU116. Sednem “odświeżenia” modelu będzie, w tym przypadku, nie GPU, a pamięć. Przyspieszona będzie ona prawie dwukrotnie, bo aż do 14Gb/s! Model 1660 posiadał pamięć o prędkości 8Gb/s. Dla porównania, wynik, który najpewniej osiągnie model GTX 1660 SUPER, bynajmniej w kwestii pamięci, bije nawet wersję 1660 Ti!

Ilość rdzeni CUDA pozostanie ta sama – 1408.

Znalezione obrazy dla zapytania nvidia

Co myślicie o kolejnym ruchu zielonych? Czy taki, “reprodukcyjny” tryb sprzedażowy będzie dalej przynosił producentowi sukcesy? Dajcie znać na naszych social media i w komentarzach!

Źródła:

videocardz.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: