Sappire RX 5700 XT Nitro + – ratunek dla niereferencyjnych Navi

Jak wiadomo, nitro+ to najlepsza seria chłodzeń kart graficznych od Sapphire. W przypadku RX 580 nawet ratowała AMD z tarapatów, bo jako jedyna trzymała niskie temperatury posiadając przy tym wysoką kulturę pracy. Czy w przypadku RX 5700 XT będzie podobnie pod względem osiągów tego modelu? Dowiemy się tego w niedalekiej przyszłości.

Sapphire RX 5700 XT Nitro+ OC jest trzy slotową konstrukcją i jest w znacznym stopniu podobna do kart z serii RX VEGA, lecz zostało dokonane parę zmian z boku karty oraz na rewersie, a przynajmniej tak głosi przeciek.

Nitro+ ma być wyposażona w cztery wyjścia obrazowe, dwa HDMI i dwa DisplayPorty. Karta będzie zasilana za pomocą 2 kabli 8 pin.

Sapphire planuje wypuścić swoją kartę 16 września i wycenia ją na 479 euro, w Polsce cena powinna wynosić około 2150zł.

Źródło: videocardz.com

1 thought on “Sappire RX 5700 XT Nitro + – ratunek dla niereferencyjnych Navi

  1. Cóż, myślę, że Pulse jest dość dobrą kartą, do tego miał kosztować ok 1900zł a kosztuje 2100,więc strzelam, że Nitro będzie za 2300,do tego sposób rozłożenia żeberek sprawi, że gorące powietrze będzie się gromadziło, dodać do tego większe OC i od, że kultura pracy nie będzie znacząco lepsza od Pulsea, a 5700 XT słabo się kręcą, więc dużo wydajniejsze Nitro nie będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: