Specyfikacja RX 5700 XT wycieka na parę godzin przed Next Horizon E3!

Jak zapewne wiecie, w nocy z dzisiaj na jutro, ma odbyć się konferencja AMD na targach E3. Wszelkie przewidywania mówią, że nie tylko wcześniej przez Nas opisywany Ryzen 9 zostanie zaprezentowany światu, ale także najnowsza karta graficzna “Czerwonych” – RX 5700 XT. Jaką specyfikacją będzie mógł się pochwalić?

Specyfikacja i wygląd wersji referencyjnej

RX 5700 XT ma być wyposażony w chip graficzny Navi 10, który to z kolei wykonany będzie w nowej, 7nm architekturze RDNA. Posiada on 40 aktywnych bloków Compute Units, co daje nam m.in. 2560 jednostek cieniujących. AMD zdecydowało się na użycie 8GB pamięci GDDR6 i zastosowaniu 256-bitowej szyny.

Slajd z prezentacji AMD @VideoCardz

Najciekawszą sprawą mają być taktowania rzeczonego układu. Zwykle karty firmy z Santa Clara nie kojarzyły się z wysokimi zegarami – tutaj najwidoczniej ma się to zmienić. Bazowo GPU będzie taktowane zegarem 1605MHz. Będą także dwa tryby z wyższym taktowaniem – kolejno tryb Game 1755MHz oraz tryb Boost, gdzie zegar skoczy do 1905MHz. Jak na “Czerwonych”, zegary mogą robić wrażenie.
Niestety na moment obecny reszta specyfikacji nie jest nam znana. Możemy tylko gdybać na podstawie dostępnych przecieków nad TDP karty. Możliwe są w obecnej sytuacji 2 warianty – 185W lub 225W.

Sam wygląd karty nie będzie niczym nowym, jak możecie zobaczyć na powyższym slajdzie. “Tradycyjna” turbina z 2 logami “Radeon” na boku i topie konstrukcji.

Premiera i cena RX 5700

Karta zaprezentowana zostanie najprawdopodobniej na dzisiejszej konferencji AMD, która to będzie miała miejsce o godzinie 00:00 w nocy z poniedziałku na wtorek (z dzisiaj na jutro). Prawdopodobny konkurent RTX’a 2070 zostanie wyceniony na 499$, co po przeliczeniu daje nam cenę w okolicach 2350zł – czyli tyle, ile obecnie musimy zapłacić za wspomnianego wcześniej RTX’a.
Jeżeli najnowszy twór “Czerwonych” nawiąże walkę z produktem Nvidi, będzie to znak, że plany AMD dotyczące ich kart graficznych powoli idą w dobrym kierunku. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko poczekać do rzeczonej konferencji.

Źródło:
videocardz.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: