NVIDIA TITAN RTX – zapowiedź nowego Titana

Nie dawno premierę miały układy Nvidii bazujące na architekturze Turing. Już niedługo dołączy do nich nowa karta a mianowicie NVIDIA TITAN RTX która bazuje na pełnym rdzeniu TU102.

O karcie wiemy już wszystko, zostanie ona wyposażona w 24GB pamięci GDDR6, 4608 rdzeni CUDA, 288 jednostek teksturujących, 96 jednostek renderujących, 72 jednostki RT oraz 572 rdzenie Tensor. Nowy Titan powinien być szybszy od RTX 2080Ti o ok.10%.

Taktowanie rdzenia Titan a wynosi 1365 MHz a w trybie Turbo Boost 1770 Mhz. Poznaliśmy już specyfikacje a teraz przyszedł czas na cenę. Za nowego Titana przyjdzie nam zapłacić 2499 USD(w Polsce 11700zł) co jest bardzo wysoką ceną za kartę graficzną, choć i tak wychodzi mniej niż za Titana V. Jak widać Nvidia skutecznie odseparowała cenowo Titany od kart konsumenckich. Karta w grach powinna przynieść około 10% wzrost względem RTX 2080Ti lecz w zastosowaniach pro, semi-pro powinna być o wiele wydajniejsza. Czy dopłata prawie 6000zł dla 10% wydajności jest opłacalna? Oczywiście, że nie dla zwykłego gracza, osoby używające karty do zastosowań bardziej profesjonalnych powinny być zadowolone z wydajności choć cena i tak jest z lekka za wysoka.
Skusili byście się na takiego Titana?
Źródło: Nvidia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: