Pancerny dysk – Adata SE800

ADATA przedstawiła najszybszy nośnik danych ze swojej oferty wyposażony w USB typu C. Dysk jest odporny na kurz wodę i wstrząsy.

Adata SE800 to najnowszy nośnik danych, który został zaprezentowany 12 września. Firma może się pochwalić, że to najszybszy dysk, jaki mają do zaoferowania. Dzięki 1000 MB/s, jest ponad 6-krotnie lepszy od tradycyjnych dysków HDD. Przesył pliku wideo o rozdzielczości 4K, zajmującego 70 GB, potrwa zaledwie 70 sekund.

Dzięki złączu w postaci USB typu C nie musimy się męczyć się z trafieniem do gniazda w odpowiednim ustawieniu. Dysk nie potrzebuje sterowników i jest kompatybilny z każdym urządzeniem, które posiada system Windows, Mac OS, Linux oraz Android. Nie będzie problemem szybko zgrać zdjęcia z telefonu na dysk i odpalić je na innym urządzeniu.

WYGLĄD

Do stworzenia SE800 od ADAT-y zdecydowano się na użycie szczotkowanego metalu wysokiej jakości występującego w kolorze ciemno-szarym i niebieskim. Urządzenie posiada certyfikaty IP68 oraz MIL-STD-810 516.6. dlatego nie musimy się obawiać, jeżeli sprzęt spadnie lub się zmoczy.

Najnowszy dysk można pochwalić lekkością i poręcznościom. Waga to zaledwie 40 g a wymiary to 72 ×44 x 12,2 mm, więc jest mniejsze niż standardowe telefony. W obudowie za zaślepką schowana jest
dioda LED informująca nas o pracy oraz porty USB. W opakowaniu znajdziemy również kable USB typu C do USB typu C oraz USB typu C do USB. W najbliższym czasie ADATA SE800 trafi na sklepowe półki. Dostępna będzie w wersji 512 GB i 1 TB z cenami wynoszącymi odpowiednio 449 zł oraz 699 zł. Przy zakupie dostaniemy gwarancje na najbliższe 3 lata.

Źródło: prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: