Niereferencyjne wersje RX 5700 i 5700 XT nadchodzą!

Niedawno komputerowy świat ekscytował się premierą referencyjnych wersji kart graficznych nowej rodziny od AMD – Navi, której przedstawicielami są obecnie dwa modele -Radeon RX 5700 i Radeon RX 5700 XT. Ich typowy design ułożony na planie prostokąta jednym się podoba bardziej, drugim mniej. Niektórym nie pasuje także chłodzenie turbinowe, według wielu określane jako głośne i niezbyt wydajne, czego nie przyjdzie mi jednak dzisiaj oceniać.

Niedługo jednak wejdą (przynajmniej niektóre) wersje autorskie od takich producentów jak Asus czy Sapphire – zobaczmy wszystkie obecnie znane!

MSI

Tajwański producent będzie miał w ofercie szeroki wachlarz modeli z najnowszej generacji kart z czerwonej strony konfliktu. Sytuacja maluje się następująco: po cztery modele dla obydwu wersji – 5700 XT i 5700. Ich nazwy będą brzmiały następująco:

  • Radeon RX 5700 XT Gaming X
  • Radeon RX 5700 XT Evoke OC
  • Radeon RX 5700 XT Air Boost
  • Radeon RX 5700 XT Mech OC
  • Radeon RX 5700 Gaming X
  • Radeon RX 5700 Evoke OC
  • Radeon RX 5700 Air Boost
  • Radeon RX 5700 Mech OC

Jak do tej pory dane nam jest znać wygląd tylko jednej z wyżej wymienionych: 5700 XT Mech OC.

ASUS

Do tej pory dowiedzieliśmy się o trzech modelach tejże generacji kart od AMD: ROG STRIX, TUF Gaming X3 oraz Asus Dual (tylko RX 5700). Powinny być dostępne od połowy sierpnia.

XFX

Amerykański producent, z tego co do tej pory wiadomo, ma przygotowane dla nas dwa modele najnowszych Radeonów: THICC2 oraz model, którego nazwa jeszcze nie wyszła na światło dzienne.

Spis Treści

Sapphire

Specjalizujący się w Radeonach producent puścił parę z ust na temat jednego modelu nowej generacji: Pulse. Czy będzie wersja Nitro+? Tego jeszcze nie wiemy.

ASRock

Oprócz referenta, tajwański producent już niedługo, to w połowie sierpnia, zaoferuje nam dwie wersje kart niereferencyjnych: Challenger oraz Taichi (jeszcze nie jest pewne, tylko 5700 XT).

Ceny

Cenę swojej karty podał na ten moment tylko jeden z wyżej wymienionych producentów – Sapphire z modelem Pulse. W ofercie przedsprzedażowej, wycenił on swoją kartę graficzną na kwotę 429 funtów (GBP), czyli ~2011zł! Myślę, że ceny niereferencyjnych kart z rodziny Navi będą oscylowały właśnie w okolicach kwoty dwóch tysięcy złotych w przypadku modelu XT oraz 1700-1800zł dla słabszego modelu.

A Wy? Co myślicie o wyglądzie nowych kart i ich prawdopodobnej cenie? Czekacie ze zniecierpliwieniem na niereferencyjne wersje RX 5700 i RX 5700XT? Opiniami dzielcie się w komentarzach!

Źródła:

videocardz.com

videocardz.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: