Ray Tracing – gdzie uświadczymy 60 FPS?

Ostatnio w internecie aż huczy od informacji, iż najnowsze konstrukcje Nvidii nie będą potrafiły wygenerować stałych 60 klatek na sekundę w np. Shadow of the Tomb Raider przy włączonym Ray Tracingu w rozdzielczości FHD i detalach ultra. Było to do przewidzenia, ponieważ ta technologia dopiero “raczkuje” i pełnie optymalizacji moim zdaniem uzyska za 2-3 lata. Ale nie o tym w dzisiejszym artykule, a o tym, w co obecnie będziemy mogli zagrać w ponad 60 FPS przy zastosowaniu Ray Tracingu w Full HD i ustawieniach ultra?
 

Battlefield V

Zacznijmy od kultowej serii Battlefield – najnowsza jego odsłona osadzona w realiach 2 Wojny Światowej według zapewnień Dice, tj. studia odpowiedzialnego za tą produkcję, technologia RT będzie na tyle dobrze zoptymalizowana, iż będzie możliwe uzyskanie 60 klatek na sekundę w FHD i ustawieniach ultra.
maxresdefault (1).jpg
 

Metro: Exodus

4A Games odpowiedzialne za serię Metro, która od zawsze zachwycała oprawą graficzną również deklarują, iż ich celem jest zoptymalizowanie technologii śledzenia promieni w czasie rzeczywistym tak aby możliwe było uzyskanie stałych 60FPS w FHD przy aktywnym RT oraz w detalach ultra.
24_tworcy_metro_exodus_opowiadaja_o_wydajnosci_z_aktywnym_rtx_0_b.jpg
 

Enlisted

Słyszał z Was ktoś o tej nowej produkcji? Przedstawiciele studia Darkflow Software są w bardzo optymistycznych nastrojach, jeśli chodzi o technologię Ray Tracingu w ich grze. Mówią bowiem, iż ich celem jest działanie strzelanki z włączonym RT w rozdzielczości 4K przy 90FPS(!). Czy to się uda? Pozostaje czekać na premierę tegoż tytułu oraz nowych kart “Zielonych”.
Enlisted-017.jpg
 

Jaką kartę do tego będziemy potrzebować?

Niestety, żadne ze studiów nie doprecyzowało, jaki model GPU będzie potrzebny do rozgrywki na takim poziomie, lecz nie zdziwiłbym się, gdyby mowa była tutaj o najmocniejszym i najdroższym – RTX 2080Ti.
Ray Tracing może być kolejnym krokiem do stworzenia gier wyglądających coraz lepiej, coraz bardziej fotorealistycznie. Pozostaje kwestia tego, w jakim tempie będzie się rozwijać.
A Wy co o niej myślicie? Wolelibyście gwarancje gry na ponad 60FPS i wyższe rozdzielczości, czy jednak obraz generowany z pomocą RT? Podzielcie się tym z nami w komentarzach!
Cya!
 
Źródło

%d bloggers like this: