Redmi 8A z baterią 5000mAh coraz bliżej!

W sieci właśnie pojawił się nowy przeciek na temat najnowszego telefonu firmy-córki Xiaomi – Redmi, a dokładniej Redmi 8A. Ten prezentuje się zacnie – już sama bateria o pojemności 5 Ah to niezły wyczyn, a to dopiero początek. Wygląda na to, że Redmi chcę prześcignąć samą siebie pod względem opłacalności produktów. Dla konsumentów nic, tylko się cieszyć.

Co wiemy o Redmi 8A?

Względem modelu o numerek niżej, 8A będzie posiadało 4 GB RAMu zamiast trzech. Wartość pamięci ROM też się powiększy, ba, nawet podwoi, bo będzie jej aż 64GB.

Co ciekawe, pojawił się tu notch w kształcie łezki, którego w modelu poprzednim nie było. Nie jestem fanem tego rozwiązania, ale niektórych pewnie to ucieszy.

Znajdziemy tu Snapdragona 439, więc osiem rdzeni Cortex A53, każdy o taktowaniu 2 GHz. Jeżeli chodzi o software, prototyp nowego smartfona Redmi posiada Androide 9 Pie i MIUI 9.7.11.

Na zdjęciu wyżej widać też w sekcji “Modelo” nazwe “olive”, która może być nazwą kodową nowego telefonu. Nazwa kodowa Redmi 7A to “pine”. To będzie istotne raczej wyłącznie dla osób, które zamierzają odblokować bootloader i wgrać customROM, ale uważam, że warto o tym wspomnieć.

Czy zacierać ręce na Redmi 8A?

Jeżeli będzię w podobnej cenie, co poprzednik (czyli ok. 100 euro), to zdecydowanie tak. Myślę, że Redmi znów prześcignie samą siebie.

Planujesz zakup Redmi 8A? Czy to urządzenie zgarnie tytuł najopłacalniejszego smartfona tego roku?

Źródło: slashleaks.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: