Redmi TV zaprezentowany – 70 cali, 4k, HDR

Redmi TV to nowy telewizor Smart TV marki-córki Xiaomi – czyli Redmi, z systemem PatchWall.

Specyfikacja

Telewizor został wyposażony w 70-calową matrycę obsługującą 4K HDR. Za wspomaganie wyświetlanego obrazu odpowiedzialny będzie silnik szóstej generacji Picture Quality Engine, który jest zasilany przez czterordzeniowy, 64-bitowy procesor Amlogic o taktowaniu maksymalnym 1,5 GHz. Za przechowywanie aplikacji odpowiada 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej.

Za dźwięk odpowiada Dolby Audio z formatem DTS-HD. Wśród opcji łączności znajdziemy dwuzakresowe WI-FI b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, dwa porty USB, trzy porty HDMI, wejście AV i wiele innych. Telewizor będzie wyposażony system znany z TV Xiaomi – PatchWall, jest to autorska nakładka na androida. Firma do zestawu będzie dokładać pilot do obsługi głosowej.

Cena, data sprzedaży

Chińska firma ujawniła, że Redmi TV 70 trafi do sprzedaży w Chinach od 10 września, ale przedsprzedaż rozpocznie się już dzisiaj, tj 29 sierpnia. Został wyceniony na 38000 Rupii (po dodaniu do ceny odpowiednich podatków w Polsce cena może wynieść 2600zł). Nie wiadomo o międzynarodowej dostępności telewizji, jednak Xiaomi wprowadziło swoje urządzenia Mi TV nie tylko do Chin, ale dostać można je np. w Indiach.

Żródło: Gizchina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: