Ryzen 5 3600 lepszy w zadaniach jednowątkowych od i9-9900k?

Do sklepowego debiutu najnowszych procesorów od AMD został niewiele ponad tydzień. W ostatnim czasie dostajemy coraz więcej przecieków nt. przewidywanej wydajności rzeczonych układów. Tym razem do sieci wypłynęły wyniki dla pojedynczego rdzenia Ryzen 5 3600, który zapowiada się być wydajniejszy w tym aspekcie nawet od Intel Core i9-9900k! Przejdźmy do szczegółów.

Wyniki w PassMark

Rzeczony procesor przetestowany został w popularnym benchmarku, jakim jest PassMark. Test przeprowadzony został zarówno dla jednego rdzenia, jak i ogólnej wydajności całej jednostki. Jak się ona przedstawia? Spójrzmy:

Wyniki Ryzena 5 3600 w PassMark dla jednego rdzenia @wccftech

Jak widzimy, wyprzedził całą stawkę, wliczając w to najdroższy z konsumenckich procesorów “Niebieskich”, czyli i9-9900K oraz wersji z końcówką “KF”. Przypomnijmy, że mamy do czynienia z jednostką, która ma kosztować 200$, gdzie konkurencyjny chip kosztuje ponad 450$.

To jednak nie wszystko, bowiem znaleziono również wyniki testu z wykorzystaniem wszystkich wątków procesora. Jak sobie poradził Ryzen 5 3600?

@wccftech

Zrównał się praktycznie z jednostką posiadającą o 2 rdzenie i 4 wątki więcej. Dodatkowo jest to procesor z wyższym taktowaniem w trybie turbo (4,7GHz na wszystkich rdzeniach vs 4,2GHz na Ryzenie 5 3600). Jest to wynik, który może rozpalać kolejną porcję nadziei oraz wzrostu oczekiwań w stosunku do wszystkich jednostek AMD opartych o architekturę Zen 2.

Słowem zakończenia…

… jeżeli taki stan rzeczy potwierdzi się w niezależnych testach już po premierze, Intel będzie w dużych opałach, ponieważ pierwsze jednostki bazujące na niższym, 10nm procesie technologicznym mają ujrzeć światło dzienne dopiero w 2020 roku. Warto również wziąć pod uwagę to, że syntetyczne testy nie zawsze mają odwzorowanie np w grach, dlatego podchodziłbym do nich nie aż tak optymistycznie. Jeszcze tylko tydzień i dowiemy się, czy to prawda, czy też nie.

Źródło: wccftech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: