„Świetlny wojownik”, zewnętrzny dysk z podświetleniem RGB – ADATA HD770G

ADATA prezentuje pierwszy w ofercie dysk zewnętrzny z podświetleniem RGB. Oprócz unikatowego designu, nośnik Adata HD770G, dzięki normie IP68 odporny jest na wodę, pył, wstrząsy oraz upadki.

Odmienny wygląd

Konstrukcja dysku HD770G jest całkowicie odmienna od innych, zewnętrznych dysków twardych. Dzięki przykuwającym uwagę ściętym krawędziom oraz dwóm paskom RGB w kształcie wiązek światła, które nadają mu charakter. Dodatkowo między dwoma paskami świetlnymi znajduje się główna ozdoba w postaci perforowanego wzoru, który ożywa wraz z pulsującym podświetleniem RGB.

Zaskakująca wytrzymałość

Pochłaniająca wstrząsy silikonowa obudowa, mocny bufor i amortyzowane mocowanie tworzą solidną, trójwarstwową konstrukcję, która jest dodatkowo zgodna z certyfikatami. Dzięki zgodności z normą MIL-STD-810G 516.6 ten zewnętrzny dysk twardy wytrzyma poważne upadki z wysokości do 1,22 metra. Ponadto dysk posiada certyfikat IP68. Oznacza to, że dysk może wytrzymać zanurzenie na głębokości około 2 metrów przez co najmniej 2 godziny.

Bezpieczeństwa nigdy za dużo

Nowość od ADATA prezentuje się interesująco również wewnątrz. Dysk posiada 256-bitowe szyfrowanie AES, które chroni dane hasłem i zabezpiecza je przed dostaniem się w niepowołane ręce.
Dysk od Tajwańczyków został wyposażony w interfejs USB 3.2 Gen 1. Jest on też kompatybilny z komputerami systemu Windows, MacOS i Linux oraz konsolami i telewizorami.

Dane techniczne

Dysk ma wymiary 139 x 98 x 26 mm i waży 270 gramów, potrafi pracować od 5°C–50°C. Trafi do sprzedaży w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i czerwonym oraz w wersjach o pojemności 1 TB i 2 TB. Do produktu jest dodawany kabel USB 3.2 oraz instrukcja szybkiego uruchomienia. ADATA HD770G będzie też objęty 3-letnią gwarancją producenta.

Żródło: Prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: