Transcend ESD350C – czyli nowy dysk przenośny SSD na USB-C

Transcend – firma kojarzona przede wszystkim z wszelkiego rodzaju pamięciami flash i nie tylko. Tajwański producent już w czerwcu wprowadzi do sprzedaży swój najnowszy twór, jakim jest dysk przenośny Transcend ESD350C. Co znajdziemy w jego środku oraz co może zaoferować?

Specyfikacja techniczna i wyposażenie

“Środek”

Jednym z najważniejszych parametrów wszelakich dysków są prędkości odczytu i zapisu – jakimi pochwali się nadchodzące urządzenie Tajwańczyków?
Odczytywanie plików będzie mogło odbywać się z maksymalną prędkością 1050MB/s, natomiast zapis z nieco mniejszą, lecz nadal imponującą, bo 950MB/s. Taki obraz sprawy to zasługa zastosowania nośnika SSD, co ciekawe, na interfejsie PCIe. Bazuje on na pamięciach typu 3D NAND.

Przedstawienie pamięci zastosowanych w nośniku SSD @Transcend

Złącza

Kolejną kluczową sprawą są złącza jakie w nim zastosowano – na pokładzie znajdziemy kolejno:
– USB-C 3.1 Gen 2
– USB-A 3.1 Gen 2
Oczywiście w zestawie wraz z dyskiem docierają do nas kabel USB-C -> USB-A oraz USB-C -> USB-C. Daje to możliwość podpięcia go do smartfona, tableta czy laptopa wyposażonego w USB typu C. Oczywiście drugie ze złączy też jest do wykorzystania, np przy podłączeniu do konsoli czy komputera. Ciekawostką może być fakt, że bez problemowo wykorzystamy Transcenda ESD350C jeżeli jesteśmy wyposażeni w MacBooka z portem Thunderbolt 3.

Wygląd

Warto także wspomnieć o materiale, z którego została wykonana obudowa dysku – jest to materiał antypoślizgowy, który wg. producenta ma zapewnić odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz zabrudzenia.
Jak w takim razie będzie wyglądał?

Wersje pamięciowe

No dobrze, powiedzieliśmy sobie o praktycznie wszystkim, po za jedną, najistotniejszą rzeczą w nośnikach pamięci – jaką pojemnością pochwali się Transcend ESD350C?
Zobaczymy trzy wersje pamięciowe: 240, 480 oraz 960GB.

Premiera i ceny

Nowe dyski Transcenda do sprzedaży mają trafić wraz z początkiem czerwca – czyli za niespełna tydzień. Jak będą natomiast prezentować się ceny za poszczególne warianty w naszym kraju? Otóż:
– 240GB będzie nas kosztować 409zł
– 480GB wyceniony zostanie na 579zł
– 960GB, czyli najdroższy wariant, wyniesie nas 869zł
W tym miejscu warto także wspomnieć o gwarancji – producent udziela 3 letniego okresu gwarancyjnego.

Źródło: prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: