Valeroa DRM złamane, piraci nie próżnują

Dosyć nie dawno bo kilka dni temu światło dzienne ujrzała gra City Patrol: Police. Niby nic w tym dziwnego, zwykła premiera niszowej gierki o której pewnie mało kto słyszał, ale nie tym razem.
Wyżej wspomniana gra jest pierwszym tytułem która posiada zabezpieczenie anty-pirackie Valeroa, czyli bezpośredniego konkurenta dla Denuvo.

Według zapewnień producenta nowego DRM miało ono przynieść wiele korzyści nie tylko dla graczy. Korzyści o których mowa to m.in. brak wpływu na wydajność gry, brak ograniczeń dzienny instalacji oraz zmiany sprzętu jak i również brak wymaganego połączenia z internetem. Na dodatek Valeroa miało być DRM niezwykle trudnym do złamania, niestety były to tylko puste słowa. Grupa crackerów Steam006 po ok. trzech dniach od premiery gry poinformowała o wydaniu cracka. Nie jest to dobra informacja ani dla producenta gry ani dla producenta DRM, choć producent zabezpieczenia powinień być bardziej zdenerwowany ponieważ to debiut jego oprogramowania.
Nie wiadomo jeszcze jak sytuacja się rozwiąże, czy Valeroa uda się zaistnieć na rynku. Co Wy sądzicie na temat łamania zabezpieczeń przez piratów i o samych zabezpieczeniach?
Źródło: DSGOgaming

%d bloggers like this: