Nowy smartfon Realme z 64Mpix aparatem już 8 sierpnia?

Ostatnimi czasy producenci smartonów przeganiali się pod różnymi względami. Procent ekranu do powierzchni całego smartfona, kształt notcha, wysuwane aparaty przednie… i przy aparatach się zatrzymamy, bowiem jest także wyścig na największą matrycę w telefonie. Realme także bierze udział w tym wyścigu i bardzo prawdopodobne, że nadchodzącym urządzeniem go… wygra. Najnowsze “dziecko” chińskiego producenta ma być wyposażone bowiem w aparat z 64Mpix matrycą.
Co wiemy o tym sensorze?

Specyfikacja aparatu

Smartfon będzie używał matrycy Samsung GW1, która to cechuje się rozdzielczością 64Mpix oraz fizyczną wielkością 1/1.72″ oraz bardzo wysoką czułością. Niestety nie wiadomo, jaki obiektyw zostanie z nią sparowany, ale patrząc na konkurencję możemy się spodziewać czegoś ze światłoczułością f/1.8 lub mniejszą (światłoczułość określa wartość światła, która dostaje się do sensora – im wartość mniejsza, tym światła dostaje się więcej). Dodatkowo warto wspomnieć, że wielkość pojedynczego piksela, to 1,6 mikro metra.

Podobnie jak 48Mpix matryce Sony IMX586 oraz Samsung GM1, tak i 64Mpix Samsung GW1 będzie używał technologii łączenia 4 sąsiadujących ze sobą pixeli w 1 większy, dzięki czemu dostajemy mniej zaszumiony obraz.

CEO Realme, czyli niejaki Pan Madhav Seth pochwalił się również próbką zdjęcia, które rzekomo zostało zrobione przy użyciu nadchodzącego smartfona, a wygląda tak:

Premiera 08.08.2019 – ale w Indiach

Na 8 sierpnia zaplanowano wydarzenie w Indiach, na którym najprawdopodobniej zostanie zaprezentowane owe urządzenie. 15 sierpnia natomiast będzie event w Chinach, gdzie również spodziewana jest premiera smartfona Realme, tyle, że na rynek chiński. Ile będzie kosztował i co zaoferuje oprócz olbrzymiej matrycy aparatu? Tego dowiemy się już niebawem.

Źródło: Gizmochina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: