Gaming Room by Airborne82 – Ledy za monitorem, kolejne zmiany. – część 2.

IMG_1052_2

W poprzednim artykule opisałem zmiany stanowiska od remontu do pierwszych ledów.

Po jakimś czasie wpadłem na pomysł oledowania monitora, a dokładniej przyklejenia długiego paska taśmy led RGB z tyłu monitora.

Atutem takiego rozwiązania, jest zwiększenie kontrastu oglądanego obrazu, dzięki czemu wzrok ma się mniej męczyć oraz pozwala cieszyć oczy lepszym obrazkiem na monitorze.

Zastosowanie takie idealnie sprawdza się w przeróżnej pracy przed monitorem: od obróbki zdjęć, po pisanie tekstów, ale także w celach rozrywkowych jak gry i oglądanie filmów.

Na początku pierwszym moim pomysłem było kupno AmbiBox Lightpack.

Niestety pomysł ten odpadł z powodu kosztów, choć nie wykluczam w przyszłości skierowania kroków ku takiemu rozwiązaniu.

Rozplanowanie ułożenia ledów z tyłu na obudowie monitora na szczęście nie było tak trudne.

Wystarczyło zakupić odpowiednią ilość taśmy, dokupić odpowiednie dodatki w postaci kabelków, dodatkowego sterownika oraz wymienić zasilacz.

Polecam wybrać ledy o odpowiedniej ilości światła, idealnie sprawdzą się popularne “SMD 5050 RGB 60 na metr IP20” , ilość zastosowanej taśmy zależy od wymiarów monitora.

 
IMG_1706IMG_1733IMG_1729
Taśma jest bez silikonu, co umożliwia jej wyginanie i prawidłowe odprowadzenie ciepła. Na zdjęciu pokazane jest w taki sposób tworzymy zgięcia przy rogach urządzenia, na którym ma być zamontowana.
IMG_1718

Dlaczego była konieczna wymiana zasilacza oraz dokupienie sterownika?

Przy pierwszym wyborze zestawu led który był użyty do oświetlenia biurka ( tutaj odsyłam do pierwszej części artykuły ), przy zakupie wybrałem zasilacz odpowiadający mocą do wybranej taśmy, nie wiedząc że za jakiś czas zapragnę dodać jeszcze dodatkową taśmę. Dlatego zasilacz był za słaby by dodatkowo móc podłączyć drugą taśme.

Na szczęście dokupienie mocniejszego zasilacza nie było zbyt kłopotliwe i drogie, a dzięki temu że wybrałem znowu sklep w którym robiłem pierwsze zakupy mogłem spokojnie wyjaśnić sprzedawcy moje plany celem dobrania mocniejszego zasilacza.

Jeśli chodzi o kwestie dodatkowego sterownika.

To powód był dość prosty. Chciałem mieć kontrole nad obiema taśmami, dzięki temu każda z taśma mogła święcić na inny kolor, co dawało dodatkowo nastrojowy wygląd. A dzięki temu że był to inne rodzaje sterowników i pilotów to nie było zakłóceń w ich pracy, miałem pewność że włączenie i zmienianie koloru jednej taśmy nie ingeruje w ustawienia drugiej. Co by miało miejsce gdyby w użyciu były te same sterowniki i piloty.

Dodatkowo nową rzeczą na stanowisku komputerowym są Edifier. Które idealnie współgrają z wystrojem stanowiska. Oraz wentylatory w obudowie Sigma Pro Corona RGB.

Czy tylko stanowisko doczekało zmiany w postaci oświetlenia led? Ależ skąd! Nawet szafa doczekała pięknej iluminacji. Jak widzicie możliwości jest sporo, ogranicza was tylko własna wyobraźnia i fundusze.

IMG_1754_1IMG_1999IMG_2012IMG_1756 IMG_1755IMG_2044_1

 

Mam nadzieję że artykuł Was zainteresował i także skorzystacie z takich rozwiązań.

Poniżej dodatkowa galeria:

IMG_1055_1IMG_2158IMG_2171IMG_2096IMG_1987IMG_1976IMG_2028IMG_1955IMG_1958IMG_2066IMG_2086_1IMG_1963IMG_2049_1

Autorem tegoż tekstu jest Grzegorz Dudek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: